poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach

Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach [GALERIA]

Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach
Data publikacji: 2017-08-19 20:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-19 21:04
Wywietleń: 1028 288988

Niespełna tydzień przed pierwszym meczem mistrzostw Europy siatkarzy, które w szczecińskiej hali Azoty Arena rozpoczną się w najbliższy piątek, już w minioną sobotę można było poczuć smak siatkarskich emocji, a to za sprawą plenerowej imprezy na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II pod hasłem „Mini Mistrzostwa Europy Szczecin 2017”.

Z okazji tego dziecięco-młodzieżowego turnieju (młodzi siatkarze mieli od 10 do 15 lat) na trawnikach pomiędzy Urzędem Miasta i Pomnikiem Czynu Polaków utworzono cztery małe boiska do siatkówki o wymiarach 4m x 3m. Było też specjalne piąte boisko, na którym swych sił mogli spróbować kibice.

Rywalizację 2-osobowych zespołów poprzedziło uroczyste losowanie, podczas którego każdej drużynie przypisano nazwę państwa, uczestnika prawdziwych mistrzostw Europy, które rozpoczną się już wkrótce.

Ideą trwającego blisko sześć godzin wydarzenia była popularyzacja siatkówki i samych mistrzostw Europy, a także integracja mieszkańców stolicy województwa. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta Szczecina, UKS Pogodno i UKS Pomorzanie.

Po losowaniu, młodzi zawodnicy, a była ich blisko setka (wyłonieni ze środowiska siatkarskiego, głównie z UKS-ów), przystąpili do emocjonujących zmagań na trawie, by wyłonić najlepszych, którzy być może w przyszłości, także zostaną reprezentantami kraju. Wśród dziewcząt zwyciężyła Polska (UKS Pogodno) przed Bułgarią (UKS Kasztanek), Niemcami (UKS Orliki) i Francją (UKS Orliki), a wśród chłopców triumfowała Słowacja (UKS Florian Szary) wyprzedzając Holandię (UKS Kasztanek), Polskę (UKS Florian Szary) i Bułgarię (UKS Espadon).

Na podium znalazły się więc aż dwa kraje, które w rywalizacji grupy „B" mistrzostw Europy występować będą w Szczecinie, a więc sąsiedzi zza Odry Niemcy i pobratymcy z Południa, czyli Słowacy.

Przypomnijmy, że w grupie rywalizującej w grodzie Gryfa wystąpią jeszcze nasi drudzy południowi sąsiedzi Czesi, oraz najbardziej utytułowany zespół, wicemistrzowie olimpijscy i aktualni brązowi medaliści ME - Włosi.

Temat permanentnie przewijał się w rozmowach młodych sportowców i kibiców na Jasnych Błoniach. Większość najbardziej chciałaby zobaczyć na własne oczy reprezentantów Włoch, choć sukcesów życzono najbardziej Słowakom i Czechom. Oczywiście wszyscy zwycięstw życzyli najbardziej mistrzom świata sprzed dwóch lat, czyli biało-czerwonym, choć naszych siatkarzy nie ujrzymy w Azoty Arenie.

W Szczecinie 25 sierpnia zagrają natomiast Słowacja z Czechami (godz. 17.30) i Niemcy z Włochami (godz. 20.30); 27 sierpnia zmierzą się Włochy ze Słowacją (godz. 17.30) i Niemcy z Czechami (godz. 20.30), a dzień później - Słowacja z Niemcami (godz. 17.30) i Czechy z Włochami (godz. 20.30). Bilety są do nabycia przez serwis ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/. Dokładny harmonogram całego turnieju, aktualności i inne informacje umieszczono zaś na oficjalnej stronie turnieju: eurovolley2017.com . ©℗

(mij)

Fot. Dariusz Gorajski 

Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy