Czwartek 06 maja 2021r. 

Siatkówka. Daniel Pliński w Stalpro Błyskawicy

Data publikacji: 2021-01-13 20:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-13 21:02
Siatkówka. Daniel Pliński w Stalpro Błyskawicy
Fot. Ryszard Pakieser  

Drugoligowy klub siatkarski Stalpro Błyskawica Szczecin ogłosił trzeci styczniowy transfer. Trenerem zespołu został wicemistrz świata z 2006 roku Daniel Pliński. Nowy szkoleniowiec pierwszy trening poprowadzi w czwartek popołudniu.

Daniel Pliński jest niezwykle utytułowanym siatkarzem. W reprezentacji Polski wystąpił 142 razy. Z kadrą sięgnął po mistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata oraz wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Na liście sukcesów klubowych siatkarza jest pięć tytułów mistrza Polski i pięć Pucharów Polski. W Szczecinie Daniel Pliński cieszy się wielką popularnością dzięki aktywnemu udziałowi w charytatywnych Meczach Gwiazd organizowanych przez Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum.

W Stalpro Błyskawicy Daniel Pliński będzie współpracował m.in. ze swoim reprezentacyjnym kolegą Marcinem Wiką zakontraktowanym przez klub na początku stycznia. Nowy szkoleniowiec na stanowisku trenera zastąpił Mateusza Syllę, który nie rozstaje się z klubem i pełnić będzie, podobnie jak Kacper Cieśluk, rolę asystenta trenera.

(woj)

 

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ