Siatkówka. Cztery policzanki grały w Lidze Narodów

Data publikacji: 05 lipca 2019 r. 08:11
Ostatnia aktualizacja: 05 lipca 2019 r. 08:11

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet zakończyła udział w rozgrywkach Ligi Narodów. Biało-czerwone nie zakwalifikowały się do półfinałów.

Podopieczne Jacka Nawrockiego w całym turnieju pokazały się z dobrej strony. Awansowały do Final Six w Chinach, gdzie mierzyły się z Amerykankami i Brazylijkami. Polki przegrały oba spotkania, jednak zaprezentowały wysoki poziom i postawiły się przeciwniczkom (z USA ugrały set, z Brazylią przegrały w tie breaku).

Podczas wszystkich spotkań VNL, w biało-czerwonych barwach zobaczyliśmy cztery zawodniczki Chemika.

Natalia Mędrzyk zagrała we wszystkich turniejach. Jest trzecią z najlepiej punktujących kadry i drugą z najlepiej przyjmujących. Martyna Grajber również wzięła udział we wszystkich turniejach. Jest najlepiej przyjmującą reprezentacji (ponad 300 odbiorów w turnieju) i drugą z najlepiej broniących.

Marlena Kowalewska (Pleśnierowicz) i Paulina Maj-Erwardt zagrały w części turniejów. Rozgrywająca Chemika dostała urlop z okazji ślubu, na zgrupowanie reprezentacji wróci w połowie lipca. Od początku bieżącego miesiąca w Spale znajduje się libero naszego zespołu, która wznowiła treningi po przerwie wakacyjnej.

Kolejnym turniejem Polek będą kwalifikacje do igrzysk olimpijskich (2-4 sierpnia). Rywalkami biało-czerwonych będą: Portoryko, Tajlandia i Serbia. (par)