piątek, 04 grudnia 2020r.

Siatkówka. Chemik zorganizuje turniej Ligi Mistrzyń

Data publikacji: 2020-10-30 21:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-03 08:38
Siatkówka. Chemik zorganizuje turniej Ligi Mistrzyń
 

Tegoroczne rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzyń, ze względu na pandemię koronawirusa, rozegrane zostaną w nowym systemie. Zamiast klasycznego systemu (każdy z każdym mecz i rewanż) Europejska Konfederacja Siatkówki zdecydowała się na rozegranie dwóch turniejów. Organizację pierwszego w grupie E Europejska Federacja Siatkówki CEV przyznała włoskiej Novarze (w dniach 24-26 listopada), a drugi Grupie Azoty Chemikowi Police (w dniach 2-4 lutego). Oprócz Chemika i Igor Gorgozoli Novara w turniejach wystąpią Dinamo Kazań i czeski SK UP Ołomuniec. 

- Trzy kluby z naszej grupy ubiegały się o organizację turniejów. Cieszymy się, że CEV wybrała nas. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a siatkarki miały jak najlepsze warunki do rywalizacja na najwyższym, europejskim poziomie. Od początku rekomendowaliśmy formułę turniejową. Nawet w minionym sezonie, grając w Pucharze CEV, wspominaliśmy o dokończeniu rozgrywek w ten sposób. Naszym zdaniem to najrozsądniejsza metoda na trudne czasy koronawirusa – mówi prezes Chemika Paweł Frankowski. 

Nowa formuła rozgrywek grupy E zakłada dwa turnieje. Jeden we Włoszech, drugi Polsce. Trzy zespoły stawią się w jednym mieście i dzień po dniu rozegrają trzy spotkania. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, w jakiej hali odbędzie się turniej organizowany przez Chemika. Hala w Policach nie spełniała dotychczas wymogów CEV i drużyna z Polic mecze Ligi Mistrzyń rozgrywała w Szczecinie lub Koszalinie.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Ha
2020-11-03 08:36:24
Gdzie ta LM ma być rozgrywana?W salce dla dzieci w Policach czy w szpitalu Covidowym na Netto Arenie?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ