Siatkówka. Chemik znów wygrywa w lidze [GALERIA]

Data publikacji: 04 marca 2023 r. 21:36
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2023 r. 21:36
Siatkówka. Chemik znów wygrywa w lidze

Zaledwie 78 minut potrzebowały siatkarki Chemika do odniesienia kolejnego zwycięstwa w Tauron Lidze. W meczu z MKS Kalisz mistrzynie Polski nie straciły seta i zainkasowały komplet punktów.

Chemik Police - MKS Kalisz 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)

Chemik: Brakocević-Canzian, Łukasik, Korneluk, Połeć, Mędrzyk, Fabiola, Stenzel (libero) oraz  Cipriano, Wasilewska.

Ostatnie dni nie były dla Chemika udane. Dwie porażki z Fenerbahce wyeliminowały mistrzynie Polski z Ligi Mistrzyń, a porażka z BKS Bielsko przekreśliła szanse na wyprzedzenie przed play-offami ŁKS i Developresu. Mecz z MKS Kalisz pozwolił wrócić policzankom na zwycięską ścieżkę i to mimo braku w składzie wyróżniającej się w ostatnich tygodniach Czyrniańskiej.

Chemik miał w tym meczu największe problemy w trzeciej partii. Kaliszanki prowadziły w nim 16:9, ale policzanki odwróciły losy tego seta. Punktowała w ataku Łukasik, a zagrywką Fabiola, a decydujące punkty wywalczyła MVP meczu Brakocecvić-Canzian.