Siatkówka. Chemik znów nie stracił seta

Data publikacji: 03 listopada 2023 r. 23:35
Ostatnia aktualizacja: 03 listopada 2023 r. 23:43

Siatkarki Chemika wygrały piąty mecz w Tauron Lidze i w Radomiu, podobnie jak we wszystkich wcześniejszych spotkaniach, nie oddały rywalkom nawet seta.

Radomka Radom - Chemik Police 0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

Chemik: Sahin, Korneluk, Inneh-Varga, Łukasik, Wasilewska, Kowalewska, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Fedusio, Pierzchała, Mędrzyk, Honorio, Ding

Chemik miał w tym meczu gorsze przyjęcie i mniej punktowych bloków od Radomki, a mimo to wyjechał z Radomia z kompletem punktów. To wszystko za sprawą sprawą rewelacyjnej gry reprezentacyjnej środkowej Korneluk, która skończyła 8 z 10 ataków i wartościowym zmienniczkom.

Trener Fonoglio rotował składem, a każda wchodząca na parkiet siatkarka dokładał cegiełkę do piątkowego zwycięstwa. Inneh-Varga nie miała w Radomiu dobrej skuteczności, ale w obwodzie trener Chemika miał w rezerwie lepiej tego dnia spisującą się Honorio. Tak samo było w przypadku przyjmujących, gdzie miejsce Sahin z powodzeniem zajęła Fedusio, wybrana na koniec MVP spotkania.

Dwa pierwsze sety długo były wyrównane, ale Chemik skutecznie rozstrzygał na swoja korzyść końcówki. W trzeciej partii Radomka prowadziła czterema punktami, ale od stanu 12:12 partia toczyła się już pod dyktando policzanek. Mecz asem serwisowy  zakończyła Kowalewska.(woj)