Wtorek, 16 lipca 2024 r.

Siatkówka. Chemik zatrzymany przez Developres

Data publikacji: 02 lutego 2020 r. 17:34
Ostatnia aktualizacja: 02 lutego 2020 r. 20:52

Grupa Azoty Chemik Police - Developres Rzeszów 2:3 (25:21, 25:19,14:25, 18:25, 8:15)

Chemik: Grajber, Truszkina, Salas, Silva, Wasilewska, Kowalewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik, Bednarek, Polak, Nowakowska, Połeć, Mędrzyk (libero)

Siatkarki Chemik przegrały szlagierowy mecz Ligi Siatkówki Kobiet z Developres Rzeszów. Dla podopiecznych trenera Fehrata Akbasa było to pierwsza porażka w sezonie. W polickiej drużynie zadebiutowała środkowa Katarzyna Połeć pozyskana przed kilkoma dniami z Wisły Warszawa.

Pierwszy set trwał 36 minut i ustanowiono w nich rekord wykorzystanych video weryfikacji. Trenerzy obu drużyn z zadziwiającą regularnością sprawdzali kolejne akcje i kontrowali kontrowersyjne decyzje sędziowskie. Większość sprawdzanych decyzji była zmieniana.

W skutecznych video werfikacjach zdecydowanie lepszym bilansem wykazał się ostatecznie trener Chemika Fehrat Akbas. To jednak nie tylko powtórki video, ale przede wszystkim skuteczniejsza gra Chemika przyniosła mu zwycięstwo w pierwszym secie.

W kolejnej odsłonie policzanki wrzuciły jeszcze wyższy bieg. Dokładnie rozgrywała piłki Kowalewska, a efektownie atakował Silva i Wasilewska. Developres na taką skuteczność Chemika nie miał recepty.

Trzeci set odwrócił jednak losy meczu. Develpores udanymi atakami, blokami i dobrymi zagrywkami odskoczył na kilka punktów i rozkręcał się z akcji na akcje. Trudne zagrywki kompletnie wybiły Chemika z rytmu. Siatkarki z Polic mały problemy w przyjęciu i wyprowadzeniu skutecznej akcji. Oddały rywalkom osiem punktów z rzędu i po chwili seta.

W czwartej partii Developres znów gnębił Chemika zagrywką i cały czas utrzymywał prowadzenie. Nieskuteczna w ataku była Truszkina i jej miejsce zajęła debiutująca w drużynie Połeć. Pierwszą akcję skończyła skutecznym atakiem, ale to było za mało, aby powstrzymać skuteczny Developres.

Losy meczu rozstrzygnęły się w tie-breaku, w którym Chemik popełnił sporo błędów. Rzeszowianki tymczasem grały tak samo konsekwentnie, jak w dwóch wcześniejszych setach i wyraźnie wygrały decydującą partię. (woj)