niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik zagra w Lidze Mistrzyń

Siatkówka. Chemik zagra w Lidze Mistrzyń

Siatkówka. Chemik zagra w Lidze Mistrzyń
Data publikacji: 2017-05-16 08:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:00
Wywietleń: 154 256846

Wyjście z grupy eliminacyjnej do fazy play off, to cel Chemika Police na kolejne rozgrywki siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Klub mistrza Polski zgłosił akces do tych najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie.

Prezes Paweł Frankowski w poniedziałek 15 maja podpisał niezbędne dokumenty, które zostały wysłane do CEV. Oficjalnie oznacza to, że mistrzynie Polski wezmą udział w rozgrywkach europejskich.

- Już wcześniej podkreślałem, że zrobimy wszystko, aby w Lidze Mistrzyń wystąpić. Słowa dotrzymaliśmy. Chciałbym, abyśmy tym razem z powodzeniem przebrnęli fazę grupową i awansowali do play off – powiedział Frankowski.

Dwa miesiące temu Europejska Federacja Siatkówki (CEV) poinformowała, że w sezonie 2017/18 aż trzy polskie zespoły będą mogły zagrać w Lidze Mistrzyń. Chemik – jako mistrz Polski – zacznie rozgrywki od razu w fazie grupowej.

Tylko Chemik

Dwie kolejne drużyny rozpocząć mają rywalizację od eliminacji. Tyle, że w ubiegłym roku wicemistrz (Trefl Sopot) i trzeci zespół Orlen Ligi (Impel Wrocław) zrezygnowały z gry w tych rozgrywkach. W przyszłym sezonie może być podobnie, w Lidze Mistrzyń może zagrać tylko Chemik.

- Piłkarska Legia Warszawa na Lidze Mistrzów zarobiła miliony euro. Koszty były duże, ale się opłaciło. Każdy punkt w tamtych rozgrywkach ma swoją wartość. W siatkówce za punkt czy zwycięstwo nie dostajemy nic. CEV organizuje rozgrywki za nasze pieniądze. Nam zostają tylko koszty. Czasem ogromne. Nawet organizacja meczu u siebie jest kosztowna. A wyjazdy to ogromny wydatek. Start w Lidze Mistrzyń, to tylko prestiż i to drogi. Nie mogę odpowiadać za inne kluby. Nie wiem, czy będzie je stać na start w tych rozgrywkach. W imieniu Chemika chciałbym powiedzieć, że chcemy zagrać w Lidze Mistrzyń i zrobię wszystko, by tak się stało. Sportowo jednak polska siatkówka żeńska mocno ustępuje europejskiej – komentuje Frankowski.

Dodaje przy tym, że wycofanie się z tych rozgrywek może w przyszłości skutkować tym, że klub nie otrzyma zaproszenia CEV do europejskich rozgrywek.

Czwarty raz z rzędu

Kolejny start policzanek w Lidze Mistrzyń będzie czwartym z rzędu. W latach 2015 i 2016 policzanki zajmowały miejsca dające awans z fazy grupowej do play off. W sezonie 2014/15 Chemik był organizatorem i uczestnikiem turnieju Final Four, który odbył się w szczecińskiej Azoty Arenie. Policzanki zajęły w tym turnieju ostatnie, czwarte miejsce.

W przyszłych rozgrywkach zespół też będzie miał za zadanie wyjście z grupy, mimo kilku zmian w składzie jakie mają nastąpić w drużynie. Zdaniem prezesa Frankowskiego, skład jednak będzie na tyle mocny, że drużyna będzie mogła walczyć o awans do fazy play off.

Losowanie LM podzielone zostało na dwie tury. Pierwsza, dla zespołów mierzących się w kwalifikacjach, odbędzie się 14 czerwca w Luksemburgu. Druga, która rozlokuje drużyny w grupach, zaplanowana jest na 16 listopada. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Policz - Anki,
No i prosze, jakie piekne i zdolne dziewczyny powyrastaly w Policach i okolicy ! Powodzenia w dalszych rozgrywkach !!
2017-05-16 11:53:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy