Siatkówka. Chemik wygrał w trzech setach

Data publikacji: 12 stycznia 2019 r. 20:25
Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2019 r. 20:25

Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Gamma.

Siatkarki Chemika kontynuuja zwycięska passę. W sobotni wieczór w trzech setach pokonały rewelacje sezonu z Bydgoszcz. Aspirujący do gry w play-off Pałac  postraszył Chemika już w inauguracyjnej  partii obejmując kilkupunktowe prowadzenie.

Zmiany w składzie i pojawienie się chorwackiej atakującej Gammy, która skończyła trzy z czterech swoich akcji, pozwoliło mistrzyniom Polski odwrócić losy tej partii.

W kolejnych odsłonach policzanki wyraznie poprawiły przyjęcie i coraz lepiej spisywały się w bloku. Miały też zdecydowanie lepszą od rywalek skuteczność w ataku. W tym elemencie brylowały Busa, Łukasik i wybrana MVP meczu Ogbogu.

Pałac dał się Chemikowi we znaki jeszcze w decydującej partii, którą rozpoczął od prowadzenia 1:5, a później miał jeszcze kilkupunktową serię. Ostatecznie Chemik wygrał jednak w trzech setach. (woj)