środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik wygrał i jest w finale

Siatkówka. Chemik wygrał i jest w finale

Siatkówka. Chemik wygrał i jest w finale
Data publikacji: 2018-04-20 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-20 21:21
Wywietleń: 676 323899

Chemik Police - Budowlani Łódz 3:1 (25:18, 17:25, 25:19, 25:20)

Chemik: Busa, Mirković, Veljković, Gajgał-Anioł, Smarzek, Mędrzyk, Krzos (libero) oraz Tomsia, Bednarek-Kasza, Simeonova, Bełcik.

Chemik Police zameldował się w finale Ligi Siatkówki Kobiet. Mistrzynie Polski podrażnione porażką we wtorkowym meczu wyjazdowym w decydującym pojedynku półfinałowy z Budowlanymi zagrały już zdecydowanie skuteczniej. Rywala w finale play-off Chemik pozna w poniedziałek po decydującym pojedynku drugiego półfinału, w którym Developres Rzeszów zagra z ŁKS Łódz.

Policzanki efektowną grą zaimponowały w piątek zwłaszcza na początku i w końcówce  meczu. Po udanych akcjach i świetnej postawie w defensywie Chemik w pierwszej partii odskoczyły na 9 punktów. Łodzianki otrząsnęły się z letargu, uporządkowały grę i uruchomiły swój blok. Odrobiły dzięki temu sześć punktów, ale odwrócić losów seta nie były w stanie.

Siatkarki Budowlanych przejęły inicjatywę w kolejnej partii. Skuteczne zagrywki, dobra postawa Grobelnej i bloku były kluczem do wygrania seta. Łodzianki nie potrafiły jednak utrzymać dobrej dyspozycji przez dłuższy czas.

Miały momenty z przestojami i prostymi błędami. Chemik te słabe momenty wykorzystywał. Bezlitosną egzekutorką była zwłaszcza Veljković. Często punktowała Smarzek, dużo skuteczniej niż w drugim meczu w Łodzi grały też przyjmujące Mędrzyk i  Busa. 

Policzanki prowadziły w decydującej partii już 19:15, ale siatkarki Budowlanych jeszcze raz zerwały się do walki i zbliżyły na punkt. W decydujących akcjach świetnie blokiem grała Simeonova, a siatkarki Chemika  do końca meczu nie popełniały już błędów w ataku. Dwa decydujące punkty zdobyła Busa. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Mirek
Brawo dziewczyny.
2018-04-20 21:10:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”