Data publikacji: 03 marca 2020 r. 19:42
Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2020 r. 19:42

Grupa Azoty Chemik Police - Mladost Zagrzeb 3:0 (25:19, 25:18, 25:10).

Chemik: Grajber, Bednarek, Kowalewska, Wasilewska, Salas, Silva, Maj-Erwardt (libero), Polak, Połeć, Łukasik, Nowakowska (libero).

Siatkarki Chemika pewnie awansowały do półfinału europejskiego Pucharu CEV. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym nie oddały chorwackiej Mladosti nawet seta. Ekipa z Zagrzebia mocniej postawiła się Chemikowi tylko na początku inauguracyjnej partii i to głownie za sprawą własnych błędów policzanek.

Od drugiej partii mecz był już pod pełna kontrolą Chemika, a awans po wygraniu drugiego seta ekipa z Polic zapewniła sobie po 49 minutach. Ostatnia odsłona meczu była już popisem Chemika. Świetnie spisywała się w nim wprowadzona do gry Połeć, która zanotowała trzy bloki i 100-procentowa skuteczność w ataku. Mecz zakończyły dwa asy serwisowe Grajber.

Półfinałowego rywala Chemik pozna w środę po meczu Volero Le Cannet z Minchanką Mińsk. W pierwszym meczu na Białorusi ekipa z Francji triumfowała 3:1. (woj)