Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik w indywidualnych klasyfikacjach

Siatkówka. Chemik w indywidualnych klasyfikacjach

Data publikacji: 2016-01-28 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-28 16:47
Wywietleń: 1130 111965

Zakończyła się faza grupowa siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Chemik Police awansował do fazy play off, a jego rywalem w kolejnej rundzie będzie mistrz Turcji, drużyna Fenerbahce Stambuł.

W czołówce indywidualnych statystyk brakuje podopiecznych trenera Cuccariniego. Tylko Madelynne Montano uplasowała się w pierwszej dziesiątce dwóch klasyfikacji.

Wśród najlepiej atakujących reprezentantka Kolumbii zajęła 9 miejsce z 84 punktowanymi ataki. Z pozostałych siatkarek Chemika Helena Havelkova zakończyła fazę grupową z 69 atakami punktowanymi (17 miejsce), a Anna Werblińska zanotowała 48 ataków punktowych (41 miejsce).

Wśród najlepiej punktujących Montano zdobyła 97 punktów, co dało jej w łącznej klasyfikacji 10 miejsce. Helena Havelkova wywalczyła 87 punktów (14 miejsce), Stefania Veljkovic 62 punkty (41 miejsce), a Anna Werblińska 61 punkty (43 miejsce).

W kategorii najlepiej blokujących na 16 miejscu uplasowała się Helena Havelkova (15 bloków), na 31 pozycji Stefania Veljkovic (12 bloków), a na 44 miejscu ex equo Agnieszka Bednarek – Kasza i Madelynne Montano (po 10 bloków).

Wśród najlepiej zagrywających najwięcej asów serwisowych zanotowała Stefania Veljkovic ( 8 asów), co sklasyfikowało ją na 17 miejscu, a 6 asów zanotowała Agnieszka Bednarek – Kasza (40 miejsce).

Ze statystyk wynika, że w fazie grupowej najbardziej wartościową zawodniczką Chemika była Helena Havelkova, a siła ataku opierała się na trzech siatkarkach zagranicznych: dodatkowo Madelynne Montano i Stefani Veljkovic.

Nieco więcej można było oczekiwać po polskich siatkarkach: Annie Werblińskiej i Agnieszce Bednarek – Kaszy. (par)