Siatkówka. Chemik przegrał z Pomi (FILM)

Data publikacji: 20 stycznia 2016 r. 19:56
Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2016 r. 12:57

Siatkarki Chemika Police przegrały w szczecińskiej Azoty Arenie z Pomi Casalmaggiore 1:3 (23:25, 25:12, 23:25, 17:25) i wciąż nie mogą być pewne awansu do dalszych gier siatkarskiej Ligi Mistrzyń.

Policzanki zdobyły w całym meczu więcej punktów, ale mecz jednak przegrały. Dominowały tylko w drugiej partii, a w pierwszej i trzeciej przegrały po źle rozegranych końcówkach.

Szczególnie bolesny był przegrany trzeci set. Podopieczne trenera Cuccariniego prowadziły 18:13, a następnie 22:20 i miały piłkę w górze, a mimo to przegrały. To był decydujący moment w meczu.

Czwarty set był najlepszy w wykonaniu mistrzyń Włoch, które pozytywnie nakręcone udaną końcówką w poprzedniej partii, spisywały się pewniej i rozgrywały swoje akcje w sposób stanowczy i znakomicie ustawiały blok.

Wiedziałyśmy, że to będzie dla nas ciężki mecz, podobnie jak inne w tej bardzo, bardzo trudnej grupie - powiedziała Margareta Kozuch, niemiecka zawodniczka polskiego pochodzenia grająca w drużynie mistrzyń Włoch. - Dzisiejsze zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne, bo daje nam awans do dalszej fazy. Jednak za tydzień będziemy chciały wygrać z Eczacibasi Stambuł, by utrzymać pierwsze miejsce w grupie, które powinno premiować w dalszych fazach. Kluczem do wygranej był trzeci set, w którym udało nam się odrobić kilkupunktową stratę. Wtedy poczułyśmy, że możemy tu wygrać.