Data publikacji: 13 grudnia 2023 r. 23:49
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:45
Siatkówka. Chemik gromi i lideruje
Fot: Ryszard PAKIESER

Polickie siatkarki w Netto Arenie pokonały kaliszanki w meczu 11. kolejki i na półmetku rundy zasadniczej zajmują I miejsce w tabeli, a kolejny mecz, już z rundy rewanżowej, zagrają w sobotę w tym samym miejscu podejmując ITA Tools Stal Mielec.

Tauron Liga siatkarek: Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:17, 25:18, 25:14)

Chemik: Honorio, Sahin, Wasilewska, Korneluk, Fedusio, Kowalewska, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Jagła (libero), Inneh-Varga, Mędrzyk i Ding

W meczu praktycznie bez historii zespół z Polic był zdecydowanie lepszy w każdym secie, gromiąc rywalki bez większych problemów. Policzanki kontrolowały przebieg spotkania niezależnie od składu, w jakim w danym momencie były na parkiecie. Chemik miał dużą przewagę w ataku, kończąc mecz z 56-procentową skutecznością, a kaliszanki miał ją niemal połowę niższą (32%). Najlepszą siatkarką meczu wybrano Brunę Honorio, która zdobyła 12 punktów i miała 50-procentową skuteczność w ataku. (mij)