Siatkówka. Chemik goni Developres

Data publikacji: 10 marca 2023 r. 20:53
Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2023 r. 21:03

Siatkarki Chemika wygrały w piątek w Radomiu 13 mecz w sezonie i wykorzystując kłopoty Developresu w meczu z Uni Opole zmniejszyły dystans do wicelidera z Rzeszowa do 6 punktów.

Radomka Radom – Chemik Police 1:3 (21:25, 12:25, 25:21, 12:25)
Chemik: Cipriano, Korneluk, Brakocević-Canzian, Fabiola, Wasilewska, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Jagła (libero), Sikorska, Kowalewska i Połeć

Walcząca o miejsce w finałowych play-offach Radomka tylko w dwóch setach postraszyła mistrzynie Polski. Dominacja Chemika w drugi i czwartym secie była bardzo wyraźna. Zanim jednak policzanki pokazały swoje możliwości w pierwszej partii napotkały na bardzo duży opór rywalek.  Radomka prowadziła 20:19, ale w końcówce seta popełniła serię błędów w przyjęciu zagrywki i przegrała do 21.

W drugim secie mistrzynie Polski, grając rewelacyjnie w ataku rozbiły Radomkę do 12. Roszady w ekipie Radomki przyniosły efekt dopiero w III odsłonie. Udane akcje pozwoliły Radomce odskoczyć na pięć punktów. Chemik zmniejszył straty, ale nie był w stanie zamknąć meczu w tej partii. Dopiero w IV secie mistrzynie Polski dopełniły formalności popisując się serią skutecznych bloków. W całym meczu zdobyły 17 punktów blokiem i zagrały z ponad 60-procentową skutecznością przyjęcia. (woj)