Data publikacji: 29 kwietnia 2019 r. 20:54
Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2019 r. 00:27

Chemik – Developres 2:3 (25:22 25:23, 21:25, 23:25, 8:15)

Chemik: Grajber, Mędrzyk, M.Łukasik, Ogbogu, Chojnacka, Mirković, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Gamma, Busa

Siatkarki Chemika po raz drugi uległy we własnej hali Developresowi i w rywalizacji o trzecie miejsce znów są w niekorzystnej sytuacji. Rzeszowianki mogą zdobyć brązowy medal już w piątek we własnej hali.

Trzeci mecz o brązowy medal był niezwykle emocjonujący i pełen zwrotów akcji. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla rzeszowianek, które prowadziły na początku inauguracyjnego seta już siedmioma punktami, ale zacięły się przy stanie 16:20, oddając Chemikowi pięć kolejnych punktów. W międzyczasie trener Chemika dokonał kilku roszad w składzie, a największy wkład w zwycięstwo w tym secie miała wprowadzona w miejsce Łukasik Gamma.

Chemik po punktowej serii środkowych Chojnackiej i Ogbogu rozstrzygnął na swoją korzyść zaciętą drugą partię.

Kolejną odsłonę za sprawą skutecznej gry i ośmiu punktów Zaroślińskiej wygrał Developres, który wyraźnie złapał wiatr w żagle. Byłą zawodniczkę Chemika w kolejnych setach w ataku zaczęła mocno wspierać Rousseaux, która w samym tylko tie-breaku zdobyła pięć punktów.

Trener Chemika mocno rotował składem, ale w końcówce meczu nie udało się poprawić skuteczności ataku. Policzanki kończyły co trzecią piłkę i aż osiem razy w ostatnich dwóch partiach zostały zatrzymane przez rzeszowski blok. ©℗