Siatkówka. Chemik bez straty seta i z Xia Ding

Data publikacji: 22 października 2023 r. 20:49
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2023 r. 22:49

Siatkarki Chemika wygrały trzeci mecz z rzędu bez straty seta, ale to nie zwycięstwo w Bydgoszczy, ale debiut w Tauron Lidze Xia Ding było wydarzeniem niedzielnego spotkania. Chemik trzy tygodnie po inauguracji sezonu jest w końcu w kompletnym składzie.

Pałac Bydgoszcz – Chemik Police 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)

Chemik: Korneluk, Wasilewska, Sahin, Fedusio, Kowalewska, Inneh-Varga, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Honorio, Łukasik, Mędrzyk, Ding, Pierzchała

Do Bydgoszczy Chemik jechał jako jeden z czterech niepokonanych zespołów Tauron Ligi . Policzanki podtrzymały dobra passę w Bydgoszczy i po raz trzeci w sezonie wygrały bez straty seta. Bohaterką meczu była Korneluk. Reprezentacyjna środkowa popisała się 5 blokami i atakowała z najlepszą w zespole 64-procentową skutecznością. Po raz pierwszy w dłuższym wymiarze czasu zaprezentowała się też Brazylijka Honorio, która zdobyła 11 punktów, a w Chemiku zadebiutowała chińska rozgrywająca Xia Ding. Nowa zawodniczka wchodziła na zmiany w I i III secie i zdobyła pierwszy punkt w Tauron Lidze.

Chemik lepiej wchodził w każdą z trzech partii, ale bydgoszczanki łatwo sięe nie poddawały. W I secie odrobiły stratę 6 punktów i doprowadziły w końcówce trzykrotnie zbliżały się na punkt.  Ostatecznie jednak skuteczna Honorio dała zwycięstwo Chemikowi. W kolejnym secie od stanu 15:15 policzanki przejęły inicjatywę i wygrały do 17.  Początek trzeciej części meczu był wyrównany, ale końcówka znów należała do Chemika.

Ekipa z Polic z kompletem punktów jest wiceliderem Tauron Ligi za rewelacyjnym BKS Bielsko.