Czwartek, 05 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Siatkówka. Chemik bez Marii Stenzel

Data publikacji: 01 czerwca 2023 r. 11:02
Ostatnia aktualizacja: 03 czerwca 2023 r. 20:44
Siatkówka. Chemik bez Marii Stenzel
Fot. Ryszard Pakieser  

Reprezentacyjna libero Maria Stenzel w nadchodzącym sezonie nie będzie już występować w Chemiku. To czwarta podstawowa siatkarka z poprzedniego sezonu, która żegna się z klubem z Polic. Wcześniej odeszły Jovana Brakocević-Canzian, Martyna Czyrniańska i Fabiola de Souza.

W Policach Maria Stenzel spędziła dwa sezony, a w ostatnim z ponad 57-procentową skutecznością była najlepiej przyjmującą całej ligi. Według nieoficjalnych informacji ma wzmocnić przebudowywaną Radomkę Radom.

- W Chemiku wygrałam pierwsze mistrzostwo w życiu. W Chemiku wygrałam pierwszy Puchar Polski. Dwa sezony w Policach będę wspominać z sentymentem - mówi Maria Stenzel.

Dla Chemika to poważne osłabienie. Nie ma w lidze zawodniczki z równie dobrym i stabilnym przyjęciem zagrywki. Trudno znaleźć także siatkarkę równie skuteczną w defensywie. Według nieoficjalnych doniesień w Chemiku może ją zastąpić Martyna Grajber, dla której gra na pozycji libero byłaby jednak całkowitą nowością. 

Potwierdzają się natomiast inne wcześniejsze informacje  o przeprowadzce do Police Salihy Sahin. Jak donoszą media społecznościowe Eczacibasi 25-letnia turecka przyjmująca została wypożyczona z klubu ze Stambułu do Chemika.

- Dokonaliśmy tego wypożyczenia, aby zwiększyć doświadczenie meczowe naszej zawodniczki, Salihy, która jest ważną częścią zarówno naszego klubu, jak i tureckiej drużyny narodowej. Życzymy naszej siatkarce zdrowego i udanego sezonu - napisano w mediach społecznościowych klubu ze Stambułu.

W drugą stronę przenosi się tymczasem reprezentantka Polski Martyna Czyrniańska, która karierę kontynuować będzie w Eczasibasi. W Turcji nowy sezon, jako zawodniczka Besiktasu Stambuł, spędzi też Jovana Brakocević-Canzian. (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No tak
2023-06-03 18:49:47
0.5milarda w plecy i robią się cięcia.
pis
2023-06-02 17:48:16
kiedy frankowski odejdzie z tego klubu juz na iego pora nierob
Wawa
2023-06-02 13:25:17
Tak, zarząd działa, raz w miesiącu sprawdza własne konto bankowe.
Simca
2023-06-01 16:47:18
Po odejściu najlepszych siatkarek czarno widzę kolejny sezon. Sama Agnieszka Korneluk nic nie poradzi. Czy zarząd ķlubu cokolwiek robi, czy skapitulował?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA