środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Błyskawica myślami w II lidze

Siatkówka. Błyskawica myślami w II lidze

Siatkówka. Błyskawica myślami w II lidze
Data publikacji: 2020-03-30 17:59
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-01 10:29
Wywietleń: 678 449446

 

Ponad trzy tygodnie temu siatkarze Stalpro Błyskawicy wygrali turniej finałowy trzecioligowych województwa zachodniopomorskiego i czekają na decyzję o zgłoszeniu do rozgrywek II ligi.

Zachodniopomorski turniej finałowy rozegrano 8 marca w Szczecinie. Stalpro Błyskawica pokonała najpierw Stocznię Darłowo, a w decydującym meczu po tie-breaku Olimpijczyka Drawsko. Dalszą batalię o II ligę szczecinianie mieli toczyć z mistrzami z innych województw, ale po decyzji Polskiego Związku Piłki Siatkowej o zakończeniu rozgrywek na wszystkich szczeblach sezon zakończył się przedwsześnie. Nie oznacza to jednak, że Stalpro Błyskawica straciła szanse na awans. Decyzją PZPS to Wojewódzkie Związki Piłki Siatkówki wytypują zespoły, które zagraja w nowym sezonie w II lidze

- Każdy z wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej ma prawo zgłosić do rozgrywek II ligi mężczyzn w sezonie 2020/2021 jeden zespół, bez możliwości dalszego odstąpienia miejsca innemu zespołowi - napisano w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Choć jeszcze oficjalnie nie awansowaliśmy do II ligi, to już w szczecińskim środowisku siatkarskim jest spore ożywienie. Dzwonią do mnie z gratulacjami osoby związane z naszą dyscypliną, moi byli podopieczni, ale także osoby, których nawet nie znam. Choć wiadomo,że w dzisiejszej sytuacji trudno o ożywione kontakty, to cieszy taki oddźwięk na nasz sukces w III lidze. Myślami jesteśmy już przy nowym sezonie. Nikt z obecnych zawodników nie zgłosił checi odejścia, a ja jestem po rozmowach telefonicznych z zawodnikami, którzy chcą dołączyć do naszej drużyny. W ubiegłym roku otrzymaliśmy pomoc miasta i mam nadzieję,że po oficjalnym ogłoszeniu awansu do II ligi dostaniemy na nowy sezon wyższą dotacje - mówi zbudowany sukcesem seniorskiego zespołu prezes UKS Błyskawica Edward Wojnecki.

Znany szczeciński trener i współtwórca seniorskiej drużyny podkreśla, że tak dobry start w rozgrywkach III ligi był możliwy dzięki osobistemu zaangażowaniu Jacka Biegasiewicza - właściciela firmy sponsorującej i prezesa KS Stalpro Błyskawica. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie