Siatkówka. Blisko 10 godzin grania upale

Data publikacji: 08 sierpnia 2020 r. 23:30
Ostatnia aktualizacja: 08 sierpnia 2020 r. 23:30

Na szczecińskiej Arkonce odbyły się 10. Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej Mężczyzn GRAND PRIX SZCZECINA 2020, w których zawodnicy rozpoczęli zmagania tuż po otwarciu kąpieliska, a mecze finałowe odbyły się już po jego zamknięciu.

17 par przystąpiło do zmagań, w blisko 35-stopniowym upale rozgrywając 32 spotkania. Turniej miał charakter otwarty, a więc rywalizować mogli zawodnicy także z innych rejonów Polski. Wykorzystała to para Tomasz Prońko i Oskar Bartkowski, czyli ekipa złożona z zawodników z Gorzowa i Drezdenka, która kroczyła w turnieju od zwycięstwa do zwycięstwa. W finale pokonali 2:0 parę ze Świnoujścia, Andrzeja Jaroni i Rafała Jabłońskiego. Dopiero III miejsce zajęli gospodarze. Szczecinianie Wojciech Dudziak i Mateusz Dudziak w małym finale 2:0 pokonali ekipę z Koszalina Marcina Subela i Sebastiana Kudźbę.

- Proszę sobie wyobrazić piasek był tak nagrzany, że parzył wręcz zawodników w stopy - powiedział organizator turnieju Tomasz Kławsiuć z Piasta Szczecin. - Byliśmy i na to przygotowani. Boiska często były podlewane wodą. Mimo wszystko w tym turnieju oprócz umiejętności siatkarskich trzeba było mieć także sporo kondycji. (mij)