poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA)

Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA)

Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA)
Data publikacji: 2015-08-29 08:40
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1257 15756

Zwycięzca tegorocznego rajdu Dakar i lider klasyfikacji Pucharu Świata cross country Nasser Al-Attiyah najszybciej pokonał 6,5-kilometrową trasę prologu rajdu Lotto Baja Poland rozgrywanego w Szczecinie i w sobotę jako pierwszy wyruszy na odcinek specjalny w Drawsku Pomorskim. Impreza zakończy się w niedzielę w Dobrej Szczecińskiej.

Katarczyk jadący Mini All 4 Racing z francuskim pilotem Matthieu Baumelem o 4 sekundy wyprzedził Holendra Berharda Ten Brinke z pilotem Tomem Colsoulem (Toyota Hilux Overdrive) i o osiem ubiegłorocznego triumfatora Krzysztofa Hołowczyca z Łukaszem Kurzeją (Mini All 4 Racing).

Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem (Toyota Hilux Overdrive) zajęli czwarte miejsce na prologu. Martin Kaczmarski z Finem Tapio Souminenem (Toyota Hilux Overdrive) był piąty, a Adam Małysz z Xavierem Panserim (Mini All 4 Racing) - siódmy.

- Biorąc pod uwagę to, że pół roku nie siedziałem w tym aucie, uznaję wynik za bardzo dobry. Wprawdzie Nasser jechał dziś bardzo szybko i jutro będzie robił na trasie trochę kurzu przede mną, ale on też musi pamiętać, że przed rokiem właśnie tu, na Baja Poland, przegrał mistrzostwo świata. – powiedział na mecie Hołowczyc.

Polak czterokrotnie wygrywał szczeciński rajd i jak przyznaje, ma ogromną ochotę na piąty triumf.

- Ten rajd jest dla mnie szczególny. Czuję się tu jak w domu. Mam jednak świadomość, że w tym roku będzie bardzo trudno wygrać. Stawka kierowców jest bardzo silna, a samochód Nassiera bardzo szybki. – powiedział Hołek.

Al-Attiyah rok temu też był najszybszy na prologu, by już na pierwszym sobotnim oesie na poligonie w Drawsku Pomorskim stracić do Hołowczyca ponad dwie minuty, a na następnym odcinku specjalnym urwał zawieszenie przejeżdżając przez zwalone drzewo.

- Nie wiadomo jak będzie tym razem, ale zapewne sobotnie odcinki specjalne na poligonie drawskim wiele wyjaśnią. To dwa etapy po ponad 140 km. Jest się gdzie ścigać. Ja pojadę najlepiej jak się da. Nie mam nic do stracenia. W przeciwieństwie do rywali nie ścigam się tu o punkty do Pucharu Świata. Jadę, by wygrać. – powiedział Hołowczyc.

Lotto Baja Poland jest ósmą eliminacją tegorocznego Pucharu Świata FIA Cross Country. Po siedmiu rajdach na prowadzeniu klasyfikacji generalnej jest Al-Attiyah, który zgromadził 180 pkt i ledwie o 9 pkt. wyprzedza Wladimira Wasiliewa z Rosji, który na piątkowym prologu w Szczecinie zajął dopiero ósme miejsce.

Wyniki: 

1. Nasser Al-Attiyah/Matthieu Baumel (Katar/Francja) Mini All 4 Racing     6:18.0
2. Berhard Ten Brinke/Tom Colsoul (Holandia/Belgia) Toyota Hilux Overdrive    4
3. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja (Polska)                   8
4. Marek Dąbrowski/Jacek Czachor (Polska) Toyota Hilux Overdrive        10
5. Martin Kaczmarski/Timo Souminen (Polska/Finlandia) Toyota Hilux Overdrive   13

Fot. R. Pakieser

Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA) Rajdy terenowe. Baja Poland (GALERIA)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy