środa, 30 września 2020.
Strona główna > Sport > Pogoń na kwarantannie

Pogoń na kwarantannie

Pogoń na kwarantannie
Data publikacji: 2020-08-11 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-11 12:21
Wywietleń: 1228 469199

Poniedziałkowe badania wymazowe sztabu trenerskiego, piłkarzy oraz części pracowników Pogoni Szczecin w kierunku COVID-19 dały jeden wynik pozytywny. Zgodnie z wytycznymi, wszyscy przebadani, którzy mieli w ostatnim czasie jakikolwiek kontakt z osobą zakażoną wirusem, rozpoczęli kwarantannę.

Klub nie podaje czy wynik pozytywny dotyczy piłkarza, czy osoby ze sztabu trenerskiego. Informuje jedynie, że czuje się dobrze, a zakażenie przebiega bezobjawowo. Dziś oraz w czwartek osoba z wynikiem dodatnim przejdzie kolejne badania. Sanepid może też podjąć decyzję o kolejnych testach na obecność koronawirusa dla całej grupy. Negatywne wyniki pozwoliłyby wówczas podjąć decyzję o ewentualnym skróceniu okresu kwarantanny.

Przez najbliższe dni przygotowania drużyny podporządkowane zostaną decyzjom sanepidu. Na dziś odwołane są treningi drużynowe, a zawodnicy otrzymają plan treningów indywidualnych do realizowania we własnych domach.

Pogoń ostatni tydzień spędziła na zgrupowaniu w Opalenicy, gdzie rozegrała mecz towarzyski z Zagłębiem Lubin. Sezon 2020/2021 miała rozpocząć w niedzielę pojedynkiem I rundy Pucharu Polski z Podhalem w Nowym Targu. W związku z zaistniałą sytuacją mecz może zostać przełożony.

To drugi przypadek kwarantanny w zachodniopomorskich klubach. Od początku tygodnia w izolacji pozostaje część koszykarskiej ekipy PGE Spójni Stargard, która rozgrywała sparingi ze Śląskiem Wrocław. To w tej drużynie były dodatnie wyniki badań na koronowirusa. Podobne kłopoty, co Pogoń miały wcześniej też trzy inne kluby ekstraklasy. Zakażenie koronowirusem wykryto w Wiśle Płock, Lechii Gdańsk i Legii Warszawa. Ten ostatni klub z tego powodu nie mógł rozegrać meczu o Superpuchar z Cracovią.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

wirus
Mroczek się zaraził i tyle.
2020-08-11 12:16:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie