Pływanie. Złoto Jakuba Szpalera i dwanaście medali MKP

Data publikacji: 19 lipca 2021 r. 12:26
Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2021 r. 12:26
Juniorzy MKP przywieźli medale z mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej

Dwanaście medali zdobyli młodzi pływacy MKP Szczecin na rozgrywanych równocześnie w trzech miejscach mistrzostwach Polski juniorów. Największy sukces osiągnął w Warszawie w rywalizacji 16-latków Jakub Szpaler.

Podopieczny trener Bartłomieja Barana został mistrzem Polski na 100 m stylem grzbietowym i wicemistrzem na 200 m st. grzbietowym.Jakub Szpaler był jedynym szczecińskim medalistą w gronie 16-latków. W swoich medalowych konkurencjach uzyskał czasy 0,58,27 na 100 m  i 2.07,86 na 200 m.

Najbardziej medalodajne dla MKP Szczecin okazały się zawody 17-18-latków w Bydgoszczy. Wicemistrzami Polski zostali  Milena Możdżan na 400 m stylem zmiennym (5.02,30) i Hubert Piętka na 1500 m st. dowolnym (15.51,43). Ponadto szczecinianie wywalczyli jeszcze sześć brązowych krążków: Hubert Piętka na 800 stylem dowolnym (8.15,94), Kacper Korona na 200 m stylem zmiennym (2.06,08) oraz trzykrotnie Weronika Mrożek na 400 m (4.26,85), 800 m (9.12,04) i 1500 m stylem dowolnym (17.30,46) i sztafeta 4x 200 stylem mężczyzn Gorra, Myśliwiec,Piętka, Korona (7.40,37)

W Oświęcimiu w mistrzostwach Polski 15-latków brązowy medal na 200 m stylem motylkowym wywalczył Oskar Burzyński (2.13,03)

- Wracamy na właściwe tory - podsumował start szczecińskich juniorów na mistrzostwach Polski prezes MKP Ryszard Malec.