wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Pływanie. Zaborowski ze srebrem i z minimum

Pływanie. Zaborowski ze srebrem i z minimum

Pływanie. Zaborowski ze srebrem i z minimum
Data publikacji: 2015-12-17 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-19 00:39
Wywietleń: 1775 61351

Znakomicie rozpoczęły się pływackie mistrzostwa Polski w Lublinie dla zawodników MKP Szczecin. Filip Zaborowski na swoim koronnym dystansie 400 m st dow zajął drugie miejsce, wywalczył srebrny medal, ale co najważniejsze czasem 3:40,37 uzyskał minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Londynie, które z kolei będą kwalifikacjami do igrzysk w Rio de Janeiro.

Dzielnie o powrót na europejski szczyt walczy 28 letni Katarzyna Baranowska. Olimpijka z Pekinu i trzykrotna mistrzyni Europy reprezentuje obecnie AZS Gdańsk. W wyścigu na 200 m st zm zajęła drugie miejsce, wywalczyła srebrny medal, a z czasem 2:11,12 podobnie, jak Zaborowski uzyskała kwalifikacje do Londynu.

W przyszłorocznych mistrzostwach Europy zaprezentuje się też Oskar Krupecki – kolejny po Baranowskiej pływak ze Szczecina, który obecnie reprezentuje inny klub.

Zawodnik Śląska Wrocław w półfinałowym wyścigu na 100 m st mot uzyskał czas 51,43, czym zapewnił sobie już prawo startu w mistrzostwach Europy. Krupecki w półfinale rozdzielił najbardziej utytułowanych pływaków: Konrada Czerniaka (najlepszy czas półfinałów), oraz Pawła Korzeniowskiego (trzeci czas).

Na uwagę zasługuje też dobry występ 18 letniego Pawła Sendyka – podopiecznego trenera Jerzego Troszczyńskiego z MKP Szczecin. Srebrny medalista Igrzysk Europejskich w Baku, w Lublinie w wyścigu na 50 m st dow zajął 6 miejsce, ale w finale był zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Kibic
Szkoda ze w artykule nie poinformowano ze był to najszybszy finał 400 m dowolnym w historii polskiego pływania , jeszcze nigdy medaliści nie osiągneli takich wyników . Pozdrawiam szczecińskich kibiców i sympatyków pływania.
2015-12-18 23:11:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy