Pływanie. Zaborowski z Lublina na Teneryfę

Data publikacji: 14 marca 2018 r. 18:13
Ostatnia aktualizacja: 14 marca 2018 r. 18:18

Filip Zaborowski (MKP Szczecin) w weekend udanie zaprezentował się na drugiej tegorocznej edycji pływackiego Grand Prix Polski, a już dzień później rozpoczął przygotowania do kolejnych startów na reprezentacyjnym obozie na Teneryfie.

Dla Zaborowskiego występ w Lublinie był drugim tegorocznym startem kontrolnym. Wcześniej wystąpił na mityngu w Kozienicach, gdzie okazał się najlepszy w klasyfikacji końcowej.

Tym razem w Lublinie najwięcej punktów wywalczył reprezentacyjny kolega szczecinianina Kacper Majchrzak. Zaborowski w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce, ale na swoich koronnych dystansach nie miał sobie równych.

Wygrał wyścig na 400 m (3.54,42) i na 1500 m (15.35,77) i był trzeci na 200 m (1.53,00). Szczególnie wynik na 1500 m usatysfakcjonował trenera Mirosława Drozda.

– Popłynął ten dystans na dużym zmęczeniu, a uzyskał czas, jakiego dawno nie osiągał. Filip jest zmotywowany do treningu i dobrze wróży to przed dalszą częścią sezonu – chwali swojego podopiecznego Mirosław Drozd, który wraz z Filipem Zaborowskim przebywa na obozie na Teneryfie.

Trzynastu kadrowiczów przygotowuje się tam do najważniejszych startów sezonu – zaplanowanych pod koniec maja w Łodzi mistrzostw Polski i sierpniowych mistrzostw Europy.

Po drodze kadrowicze wystąpią jeszcze w mistrzostwach Szwecji. Ośrodek Adeje na Teneryfie na miejsce przedsezonowego zgrupowania wybrała także m.in. niezwykle mocna reprezentacja Włoch. ©℗