Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pływanie. Wiktoria Guść z medalem mistrzostw Europy

Data publikacji: 20 czerwca 2024 r. 13:35
Ostatnia aktualizacja: 23 czerwca 2024 r. 08:12
Pływanie. Wiktoria Guść z medalem mistrzostw Europy
Wiktoria Guść wywalczyła pierwszy w seniorskiej karierze medal mistrzostw Europy  

Wiktoria Guść z MKP Szczecin z polską sztafetą 4x100 m stylem dowolnym wywalczyła brązowy medal pływackich mistrzostw Europy. Rewelacyjny start w Belgradzie nie otworzył jednak podopiecznej trenera Mirosław Drozda szans na start w igrzyskach w Paryżu. Skład olimpijskiej sztafety został ustalony przed kilkoma tygodniami po mistrzostwach Polski.

- Wiktoria w ostatnim roku zrobiła ogromy postęp. W Belgradzie pływała ze startu na start szybciej. Awansowała do półfinału 200 m indywidualnie i gdyby nie za szybkie pierwsze 50 metrów mogłaby zakwalifikować się do finału - komplementuje swoją zawodniczkę trener Mirosław Drozd.

To właśnie dobre starty indywidualne sprawiły, że Guść wskoczyła do sztafety na finał 4x100 m i wraz Kornelią Fiedkiewicz, Zuzanną Famulok i Aleksandrą Polańska popłynęła po brązowy medal. Polki uzyskały czas 3:41.01, nieznacznie pokonując dobrze finiszujące Izraelki. Przed nimi w klasyfikacji końcowej znalazły się tylko Węgierki i Dunki.

- Wyścig indywidualny na 200 metrów w końcu zaczęłam mocno, a w sztafecie też super mi się płynęło. Jestem bardzo zadowolona - dodała na mecie Wiktoria Guść.

Zawodniczka MKP Szczecin ma jeszcze szanse powalczyć o drugi krążek w Belgradzie. W piątek wystąpi w finale mieszanej sztafety 4x200 m stylem dowolnym.

Fatalnie zakończyły się mistrzostwa dla innego przedstawiciele MKP Szczecin. Konrad Czerniak przez ostatnie dni zmagał się z chorobą, która definitywnie przekreśliła jego olimpijskie aspiracje. W Belgradzie bez powodzenia wystartował w eliminacjach 50 m st. motylkowym i przedwcześnie zakończył mistrzostwa Europy wracając do Szczecina. (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA