Pływanie. Trzy medale szczecinian

Data publikacji: 20 grudnia 2017 r. 06:46
Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2017 r. 06:46

Trzy medale wywalczyli szczecińscy pływacy podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Polski rozgrywanych na basenie w Łodzi. Zawody w rekordowej obsadzie potrwają do piątku.

Nie zawiódł najlepszy pływak MKP Szczecin. Filip Zaborowski pewnie zwyciężył w finałowym wyścigu na 400 m st dow z czasem 3.39,89. 23-letni podopieczny trenera Mirosława Drozda następnego w klasyfikacji wyprzedził o blisko pięć sekund. Jego wygrana była zatem niezagrożona.

Brązowe medale wywalczyli młodsi pływacy szczecińskiego klubu. Paweł Sendyk zajął trzecie miejsce w wyścigu na 50 m st dow i wywalczył brązowy medal. Popłynął w czasie 21,51 i przegrał jedynie z rutyniarzami: Pawłem Juraszkiem i Konradem Czerniakiem.

Brązowy medal w wyścigu na 800 m st dow wywalczyła Weronika Margula, która popłynęła w czasie 8.43,30.

Areną zimowych mistrzostw Polski po raz pierwszy jest łódzka Zatoka Sportu. W nowym akademickim obiekcie z jedyną w mieście krytą pływalnią o wymiarach olimpijskich rywalizuje rekordowa liczba blisko 900 zawodników ze 150 klubów. (par)