Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Pływanie. Sawrymowicz wygrał w Zatoce Puckiej

Data publikacji: 22 sierpnia 2015 r. 17:35
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 14:08

Duży sukces odniósł 28 – letni szczeciński pływak Mateusz Sawrymowicz. W sobotę zwyciężył w 20 – kilometrowym maratonie pływackim na trasie Hel – Gdynia.

- To mój pierwszy występ na tak długim dystansie – ocenił były mistrz świata na dystansie 1500 m st dow. - Tym bardziej cieszę się, że udało mi się wygrać.

Zawody były świetnie obsadzone. Sawrymowicz pokonał między innymi tegorocznego wicemistrza świata na dystansie 10 km Alexa Meyera, a także Damiana Blauma z Argentyny – dwa lata temu uznanego za najlepszego pływaka na świecie.

W pływackim maratonie wzięło udział 15 zawodników z najlepszymi osiągnięciami ze wszystkich zgłoszonych, a było ich aż 36. Trudny wyścig ukończyło tylko 10. Słynny maraton rozgrywany był cyklicznie w latach 60 i 70 ubiegłego wieku, a po latach ponownie zyskuje należną mu rangę. (p)