Pływanie. Sawrymowicz bez olimpijskiej kwalifikacji

Data publikacji: 27 lipca 2015 r. 15:21
Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2015 r. 15:21

Mateusz Sawrymowicz zajął 22. miejsce w swoim debiucie na pływackich mistrzostwach świata na dystansie 10 kilometrów na akwenie otwartym w Kazaniu.

28 – letni szczecinianin od niedawna traktuje rywalizację na otwartych akwenach, jako szansę występu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Próba uzyskania kwalifikacji olimpijskiej w Kazaniu zakończyła się fiaskiem. Tylko 10 najlepszych pływaków spotkało to szczęście.

Dla mistrza świata na 1500 m. sprzed 8 lat był to już kolejny występ w nowej konkurencji pływackiej w prestiżowych zawodach. Przed rokiem Sawrymowicz podczas mistrzostw Europy w Berlinie uplasował się na 23 pozycji. Jest zatem spory postęp.

Wyścig w Kazaniu początkowo przebiegał po myśli naszego pływaka, który po pokonaniu 2,5 kilometra plasował się na trzeciej pozycji. Po półmetku zajmował gorszą lokatę – siódmą, ale wciąż było to dobre miejsce.

Szczeciński pływak zaczął jednak tracić siły, źle je rozłożył i ostatecznie uplasował się na 22 pozycji. (p)