wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Pływanie. Pierwszy raz w Wodnym Królestwie

Pływanie. Pierwszy raz w Wodnym Królestwie

Pływanie. Pierwszy raz w Wodnym Królestwie
Data publikacji: 2019-06-12 12:14
Wywietleń: 1539 396273

Największa na świecie lekcja pływania „The World’s Largest Swimming Lesson" stworzona została przez Światowe Stowarzyszenie Waterpark 10 lat temu, a 20 czerwca odbędzie się w 40 krajach na całym świecie, w tym także w Wodnym Królestwie przy ul. Marcepanowej w Mierzynie, a o szczegółach informuje Wioletta Szczepaniak z tego ośrodka.

- Kiedy dokładnie odbędą się zajęcia i kto może w nich wziąć udział?

- Unikatowe bezpłatne lekcje pływania odbędą się 20 czerwca w dniu wolnym od pracy, bo jest to uroczystość Bożego Ciała i przeznaczone są dla dzieci w wieku od lat 5 do 10. Początek w samo południe i rozpoczną zajęcia dzieci z naszej szkółki oraz te, które się już zgłosiły. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia od godziny 14 i kto chciałby zapisać swoje pociechy, niech do nas dzwoni na numer 534-81-00-81. Lekcja, która w Wodnym Królestwie odbędzie się po raz pierwszy, będzie polegała na przedstawieniu zasad bezpieczeństwa nad wodą, nauki prawidłowego oddychania, swobodnego poruszania się w wodzie i orientacji. Zajęcia będą prowadzić ratownicy WOPR-u oraz wykwalifikowani instruktorzy Wodnego Królestwa.

- Jaki jest cel przedsięwzięcia?

- Celem jest wesoła zabawa z rodziną na rozpoczęcie lata oraz globalne rozpowszechnienie znaczenia nauczania pływania dzieci i zapobieganie utonięciom. Organizacji zależy na dotarciu do jak największego grona rodzin na całym świecie niezależnie od rasy, geografii czy ekonomii. Wydarzenie skupia setki społeczności od Stanów Zjednoczonych poprzez Australię, Japonię, RPA i oczywiście Polskę
i wiele innych krajów. Misją jest powiedzieć światu jak ważne jest to, aby każde dziecko uczyło się pływać i było bezpieczne w wodzie i nad wodą. Światowa lekcja corocznie odbywa się na 5 kontynentach w tym samym dniu według tego samego scenariusza. Przekazywane są kluczowe zasady w zakresie bezpieczeństwa i znaczenie ich przestrzegania.

- O czym należy pamiętać, by nad wodą było bezpiecznie?

- Umiejętność pływania jest podstawą eliminacji ryzyka utonięcia. Nigdy nie należy zostawiać dzieci bez opieki. Należy czytać wszystkie znaki, zasady i ostrzeżenia na kąpieliskach. Nigdy nie należy pływać w miejscach bez nadzoru. Należy nosić kamizelki ratunkowe korzystając ze sportów wodnych. Aby zapobiec zadławieniu nie należy jeść i żuć gumy w wodzie. Nie powinno się traktować zabawek dmuchanych jako bezpiecznych akcesoriów wodnych. Należy sprawdzić głębokość wody. Należy zwrócić uwagę na warunki pogodowe i prognozy oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną. Pływanie jest jedną z największych przyjemności, oferuje wiele korzyści zdrowotnych, stanowi doskonałą okazję do spotkań i zabaw z rodziną i przyjaciółmi, ale nad wodą trzeba być świadomym!

- Czy zajęcia w Boże Ciało będą tylko jednorazową akcją?

- Zajęcia o których rozmawiamy, odbywają się regularnie, ale tylko raz do roku, bo mają tylko zasygnalizować problem. Natomiast u nas na basenie prowadzimy zajęcia już dla niemowląt od 3 miesiąca życia, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. W programie mamy samoratownictwo czyli umiejętności pływackie ratujące życie w różnych sytuacjach w wodzie, jak na przykład wypadnięcie z łodzi w ubraniu, czy pływanie w nocy, które bardzo różni się od tradycyjnego. Uczymy zasad zachowania nad różnymi akwenami.

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗ (mij)

Na zdjęciu: W Wodnym Królestwie na Mierzynie dzieci się bawią i uczą.

Fot. WODNE KRÓLESTWO

 

 


 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie