Pływanie. Ostrowski z minimum na mistrzostwa Europy

Data publikacji: 21 grudnia 2019 r. 21:09
Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2019 r. 17:01

Pływak MKP Szczecin Karol Ostrowski wywalczył minimum na mistrzostwa Europy na 100 m st. dowolnym podczas czwartego dnia mistrzostw Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym w Ostrowcu Św.

Szczecinianin cztery długości basenu przepłynął w czasie 46,80 i 0,34 wyprzedził drugiego na mecie Jakuba Kraskę z AZS Łódź zdobywając złoty medal mistrzostw Polski.

Wynik Karola nie jest dla mnie niespodzianką. Bardzo dobrze pływał już na mistrzostwach Europy w Glasgow. To jednocześnie dobry prognostyk w kontekście budowania sztafety 4 x 100 m stylem dowolnym na igrzyska olimpijskie w Tokio – powiedział trener kadry narodowej Robert Brus.

Wcześniej zawodnik MKP Szczecin wywalczył srebrny medal na 50 m. st. dowolnym. Brązowy medal w wyścigu na 400 m. st. dowolnym wywalczył inny zawodnik MKP Szczecin Filip Zaborowski. (par)