Pływanie. Koniec igrzysk Ostrowskiego

Data publikacji: 25 lipca 2021 r. 18:41
Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2021 r. 07:53
20.04.2021 basen Floating Arena ul. Wąska nr16 trening pływaków. N/z Ostrowski Karol

Polska sztafeta pływacka 4x100 stylem dowolnym mężczyzn nie zdołała awansować do finału swojej konkurencji podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy w swojej serii eliminacyjnej zajęli 6 miejsce i w końcowej klasyfikacji uplasowali się na 11 pozycji.

Polska sztafeta, która płynęła w składzie Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak i Jakub Kraska wynikiem 3:13.88 ustanowiła rekord Polski. Do ósmego miejsca premiowanego występem w finale Polacy stracili 0,75 sekundy, ale już do najlepszych w eliminacjach Włochów ponad trzy sekundy.

Zawodnik MKP Szczecin Karol Ostrowski popłynął na pierwszej zmianie i po 100 metrach uzyskała czas 48,67. Z czwórki Polaków w sztafecie wolniej popłynął tylko Kacper Majchrzak. Ostrowski jest jedynym szczecińskim pływakiem w Tokio, ale po niepowodzeniu w sztafecie i on żegna się z igrzyskami. Zawodnikowi MKP nie udało się bowiem wywalczyć minimów w konkurencjach indywidualnych.