Piątek, 19 lipca 2024 r.

Pływanie. Dwadzieścia medali MKP Szczecin

Data publikacji: 06 grudnia 2021 r. 15:02
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2021 r. 15:08
Filip Zaborowski zwyciężył w stylu dowolnym na dwóch dystansach. Fot. Ryszard PAKIESER

Przez blisko tydzień odbywały się w Bydgoszczy zimowe mistrzostwa Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów w pływaniu, a zawodnicy MKP Szczecin wywalczyli w tej imprezie aż 20 medali, w tym 7 w kategorii najstarszej, czyli najbardziej prestiżowej, a Filip Zaborowski został podwójnym mistrzem kraju.

W rywalizacji seniorów Filip Zaborowski zwyciężył w stylu dowolnym na 800 metrów (7:46,07) i na 400 metrów (3:42,16), a na 200 metrów był trzeci (1:45,60). Klaudia Tarasiewicz wicemistrzynią Polski w stylu dowolnym została na 1500 metrów (16:30,93) i 800 metrów (8:34,23), a na 400 metrów wywalczyła brązowy medal (4:09,37). Brązowy medal w stylu dowolnym zdobyła także szczecińska sztafeta 4 x 200 metrów, płynąca w składzie: Weronika Mrożek, Milena Możdżan, Alicja Figas i Klaudia Tarasiewicz (8:20,99).

Młodzieżowcy MKP także popłynęli po 7 medali. Natalia Fryckowska wywalczyła w stylu dowolnym srebro na 50 metrów (0:25,22) i brąz na 100 metrów (0:55,72). Brązowe krążki zdobyły: Katarzyna Rogowska w stylu zmiennym na 100 metrów (1:03,27) oraz Marcelina Haławczak w stylu motylkowym na 200 metrów (2:31,23). Trzy srebrne medale wywalczyły szczecińskie sztafety. W stylu dowolnym 4 x 100 metrów płynęli: Michał Bieroński, Janusz Ciarczyński, Krystian Czeszewski i Kacper Kolańczyk (3:21,79), a na dystansie 4 x 50 metrów startowali: Michał Bieroński, Natalia Fryckowska, Kacper Kolańczyk i Katarzyna Rogowska (1:35,41). Natomiast w sztafecie w stylu zmiennym 4 x 50 metrów wystąpili: Michał Bieroński, Janusz Ciarczyński, Natalia Fryckowska i Katarzyna Rogowska (1:45,61).

Szczecińscy juniorzy (17-18 lat) sześć razy stawali na podium w Bydgoszczy. Dwukrotnie wicemistrzynią kraju została Klaudia Tarasiewicz, w stylu dowolnym na 1500 metrów (16:30,93) i na 800 metrów (8:34,23), dokładając do tego III miejsce na 400 metrów (4:09,37). Drugi w stylu zmiennym na 200 metrów był Kacper Korona (2:01,06), a trzecia w stylu zmiennym na 400 metrów - Milena Możdżan (4:50,59). Po srebrne krążki popłynęła zaś szczecińska sztafeta 4 x 200 metrów w stylu dowolnym: Weronika Mrożek, Milena Możdżan, Alicja Figas i Klaudia Tarasiewicz (8:20,99).

Trenerami szczecińskich medalistów są: Mirosław Drozd, Jerzy Troszczyński, Katarzyna Frajtak i Oskar Krupecki. ©℗ (mij)