Pływanie. Brąz i rekord Pawła Sendyka

Data publikacji: 2015-12-20 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-20 22:38
Wywietleń: 1382 66065

W ostatnim dniu pływackich mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie świetnie spisał się podopieczny trenera Jerzego Troszczyńskiego z MKP Szczecin, zaledwie 18 letni Paweł Sendyk.

W wyścigu na 50 m st mot zajął trzecie miejsce, wywalczył brązowy medal i poprawił własny rekord Polski 18 latków o 0,01 sekundy.

Naszemu juniorowi zabrakło 0,6 sekundy do uzyskania minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, ale może mieć satysfakcję, że w finale przegrał jedynie z najbardziej utytułowanymi polskimi pływakami ostatnich lat: Konradem Czerniakiem, który wynikiem 22,64 poprawił rekord Polski, oraz Pawłem Korzeniowskim.

Pływacy MKP Szczecin wywalczyli podczas mistrzostw Polski pięć medali – trzy srebrne wywalczył Filip Zaborowski, a brązowe: Mateusz Sawrymowicz i Paweł Sendyk.