Pływanie. 87-letnia multimedalistka MP

Data publikacji: 13 czerwca 2022 r. 21:11
Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2022 r. 21:11
Małgorzata Serbin na pływalni w Olsztynie. Fot. Facebook

W Olsztynie odbyły się letnie mistrzostwa Polski w pływaniu w kategoriach masters, podczas których szczecinianie zdobyli 34 medale, w tym 14 złotych. Zawodnicy MKP Szczecin wywalczyli 19 krążków (10 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych), a reprezentanci SMT Szczecin zdobyli 15 miejsc na podium (4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych).

W rolach głównych wystąpiły dwie zawodniczki MKP i trudno rozstrzygnąć, która dokonała większego wyczynu. Małgorzata Serbin, była mistrzyni w wyścigach samochodowych, zdobyła 4 złote medale i pobiła 3 rekordy Polski. Natomiast Stefania Noetzel trzy razy stanęła na najwyższym stopniu podium, a ma już 87 lat! Dwa złote medale wywalczył jeszcze Szymon Kluczyk, a krążek z najszlachetniejszego kruszcu zawisł także na szyi Konrada Chmurskiego.

Trzy złote triumfy zanotował pływak SMT Dawid Zieliński, a złoty medal zdobyła też jego koleżanka klubowa Maria Moskalenko. ©℗ (mij)