Pływanie. 59 medali CKS-u Szczecin

Data publikacji: 20 grudnia 2022 r. 15:53
Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2022 r. 16:53
Ratownik nie pływa sam, lecz przeważnie z ofiarą wodnego żywiołu..., a na mistrzostwach na szczęście z manekinem. Fot. Ryszard PAKIESER

Przez dwa dni na szczecińskiej pływalni Floating Arena odbywały się 13. zimowe mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym, w których rywalizowało 180 zawodników, a w głównej roli wystąpiło CKS Szczecin.

Centrum Kształcenia Sportowego z ul. Rydla zwyciężyło w klasyfikacji medalowej przed WOPR-em Ruda Śląska i WOPR-OS-em w Ostrołęce, a w rywalizacji generalnej (gdzie liczyły się wyniki nie tylko seniorów, lecz i młodszych kategorii wiekowych) CKS Szczecin był drugi (zwyciężył MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, a III miejsce zajął WOPR Ruda Śląska).

Reprezentanci CKS Szczecin wywalczyli aż 59 medali, w tym 22 złote, 19 srebrnych i 18 brązowych. Podczas zawodów na Floating Arenie pobito wiele rekordów Polski, a uczynił to m.in. znany pływak Kacper Majchrzak, olimpijczyk i brązowy medalista mistrzostw Europy. Aż 7 rekordów kraju pobili złoci medaliści CKS-u Szczecin: Wiktoria Żemojdzin, Tobiasz Staszkiewicz i Mateusz Grabski z Radosławem Rogozińskim oraz sztafety: Tobiasz Staszkiewicz, Oliwier Grządkowski, Oskar Raczewski, Maksymilian Bitner (dwukrotnie); Hanna Wierzgacz, Oliwia Połeć, Zofia Wojciechowska, Wiktoria Żemojdzin i Hanna Wierzgacz, Oliwia Połeć, Magdalena Kaszubska, Wiktoria Żemojdzin. Udaną imprezę zorganizowali wspólnie: Gmina Miasto Szczecin, CKS i WOPR.

- Zawody były interesujące i stały na dobrym poziomie, a rozgrywane w Szczecinie zimowe mistrzostwa w ratownictwie wodnym były też pierwszym etapem kwalifikacji do reprezentacji Polski, a biało-czerwoni już niedługo wystartują w międzynarodowej rywalizacji - powiedział Sławomir Juszkiewicz, trener CKS-u Szczecin i równocześnie reprezentacji Polski.©℗