Piątek, 19 lipca 2024 r.

Pływanie. 5 medali mistrzostw Polski szczecińskiego Startu

Data publikacji: 29 czerwca 2022 r. 16:49
Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022 r. 16:49
Reprezentanci Startu Szczecin wracają z Drzonkowa z pięcioma medalami. Fot. KSI Start Szczecin

W Drzonkowie odbyły się letnie mistrzostwa Polski niepełnosprawnych pływaków, a łupem zawodników KSI Start Szczecin padło pięć medali, w tym dwa złote. Trenerem szczecińskich pływaków jest Grzegorz Musztafaga.

Warto podkreślić, że tym razem na słowa uznania zasługują nie tylko weterani, ale także debiutujący w zawodach reprezentanci. Ci pierwsi, za sprawą Natalii Czarnuch i Wojciecha Trybuszewski sięgnęli nawet po złota w klasyfikacji generalnej, w której uwzględniano trzy najlepsze starty każdego z uczestników mistrzostw (u Natalii Czarnuch było to - 50 m stylem klasycznym, 50 m i 100 m stylem grzbietowym, a u Wojciecha Trybuszewskiego - 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym). Natomiast srebro wywalczył w generalnej klasyfikacji Krzysztof Lechniak (uwzględniono jego wyniki na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym). Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Andrzejak (50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym). Całe podium zajęli zatem reprezentanci szczecińskiego klubu. Dobrze spisali się także debiutanci, Oliwier Soroka i Hanna Mikołajonek. Ten pierwszy zdobył brąz na dystansie 100 m stylem motylkowym open, oraz był piąty w klasyfikacji generalnej. Hanna Mikołajonek zajęła zaś dobre 6. miejsce.

- Praktycznie po powrocie zaczynamy przygotowania do kolejnych mistrzostw Polski, które jesienią odbędą się na szczecińskim basenie  Floating Arena, a po mistrzostwach w Drzonkowie szczególnie cieszą wyniki tych, którzy na tak dużej imprezie o krajowy championat walczyli po raz pierwszy - podsumował Piotr Mejsner, którego ze startu w zawodach w Drzonkowie wyeliminowały sprawy rodzinne.