Piłkarska Liga Mistrzów. Raków Częstochowa w ostatniej rundzie eliminacji

Data publikacji: 15 sierpnia 2023 r. 21:33
Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2023 r. 22:45

Piłkarze Rakowa Częstochowa po wygranej w Limassol z Arisem 1:0 awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał 2:1.

W decydującym etapie kwalifikacji Champions League rywalem mistrza Polski będzie Sparta Praga bądź FC Kopenhaga. W rewanżowym meczu w stolicy Czech po 90 minutach jest 1:1 i będzie dogrywka, gdyż pierwsza potyczka zakończyła się bezbramkowym remisem.

W przypadku niepowodzenia Raków wystąpi w fazie grupowej Ligi Europy.

Aris Limassol - Raków Częstochowa 0:1 (0:0).

Bramka: Fran Tudor (49-wolny).

Żółte kartki: Alex Moucketou-Moussounda (Aris), Marcin Cebula (Raków). Sędzia: Matej Jug (Słowenia). Widzów: ok. 7 tys.

Pierwszy mecz - 1:2. Awans - Raków.(PAP)