czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Sport > Piłka wodna. Turniej 12 państw w Szczecinie (ROZMOWA)

Piłka wodna. Turniej 12 państw w Szczecinie (ROZMOWA)

Piłka wodna. Turniej 12 państw w Szczecinie (ROZMOWA)
Data publikacji: 2017-05-17 21:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-18 07:16
Wywietleń: 1086 259019

Rozmowa z Robertem Sekułą, drugim trenerem reprezentacji Polski piłkarzy wodnych

Od piątku do niedzieli na pływalni Floating Arena przy ul. Wąskiej w Szczecinie rozgrywany będzie międzynarodowy turniej piłkarzy wodnych EU Nations Water Polo Cup 2017 i z tej okazji o krótką rozmowę poprosiliśmy szczecińskiego szkoleniowca, drugiego trenera polskiej kadry waterpolistów - Roberta Sekułę.

- Jak to się stało, że impreza tej rangi odbędzie się w grodzie Gryfa?

- Prestiżowy turniej EU Nations Water Polo Cup, czyli największa impreza waterpolowa w naszym kraju i jedna z większych w Europie, rozgrywana jest co roku w innym państwie, a poprzednia odbyła się na Malcie. Trzeba było szukać kolejnego gospodarza turnieju, a Szczecinowi pomogło zapewne to, że całkiem niedawno udanie zorganizowaliśmy eliminacje do mistrzostw Europy. Ranga tamtych zawodów była nieco większa, ale mocniejszych emocji spodziewamy się teraz, bo startuje więcej państw i co ważne, stawka drużyn jest dość wyrównana. Oprócz polskiej reprezentacji wystąpią: Anglia, Austria, Czechy, Dania, Irlandia, Litwa, Malta, Portugalia, Szkocja, Szwajcaria, a nawet Republika Południowej Afryki. Impreza jest bardzo popularna i wszyscy chcą na nią przyjeżdżać.

- Jakie są notowania polskiej kadry w tej doborowej stawce?

- Myślę, że stać nas na miejsce w pierwszej piątce i będziemy starać się walczyć o jak najwyższe cele, a może nawet o medal. Wiele zależeć też będzie od tego, w jak silnych składach przyjadą poszczególne reprezentacje. Nasza będzie optymalnie zestawiona, bo mamy akurat przerwę w ligowych rozgrywkach, ale nie jestem pewien, czy tak jest we wszystkich startujących krajach.

- Kiedy reprezentanci naszego kraju zameldują się w Szczecinie, a kiedy rozegrają pierwsze spotkania?

- Są już na miejscu, a pierwszy trening na Floating Arenie odbyli w poniedziałek wieczorem. Jest więc kilka dni, by lepiej zapoznać się ze szczecińską pływalnią, potrenować i zgrać zespół. Zmagania turniejowe rozpoczną się od piątkowych i sobotnich spotkań eliminacyjnych, które toczyć się będą praktycznie przez całe dnie, od godziny ósmej rano, do wpół do dziewiątej wieczór. Niedzielne finały rozpocznę się natomiast piętnaście minut po dziewiątej. Dla publiczności wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

- Czy w kadrze ma swoich przedstawicieli szczecińska Arkonia?

- Do podstawowych reprezentantów zaliczają się bramkarz Michał Diakonów i grający w polu Piotr Gorczyca, ale według mnie najbardziej perspektywicznym szczecińskim waterpolistą jest dopiero pukający do kadry zaledwie 17-letni Dawid Hamera. Natomiast podstawowym kadrowiczem jest jeszcze Bartosz Szymański, który jednak przed pół rokiem opuścił Arkonię i obecnie gra w Niemczech.

- Dziękujemy za rozmowę.©℗

(mij)

Komentarze

jack
Poziom polskiej piłki wodnej jest żenujący. Arkonia to klub, który upada. Wyniki seniorów i młodzieży mówią same za siebie... szkoda
2017-05-18 07:12:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie