Piłka wodna. Pierwsze zwycięstwo Arkonii

Data publikacji: 18 kwietnia 2021 r. 15:45
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2021 r. 15:45
Łódzki ŁSTW (w ciemnych czepkach) nie sprostał szczecińskiej Arkonii i z zerowym dorobkiem zamyka tabelę. Fot. Ryszard PAKIESER

Ekstraklasa piłkarzy wodnych: Arkonia Szczecin - ŁSTW Politechnika Łódzka 15:14 (1:3, 7:5, 4:3, 3:3)

W niedzielne południe na pływalni Floating Arena odbył się mecz waterpolistów grupy spadkowej, w którym szczecinianie odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo (wcześniej mieli w dorobku jedynie dwa remisy, ale przy przegranych rzutach karnych) i dzięki temu znacznie zwiększyli swe szanse na utrzymanie się wśród najlepszych.

Mecz rozpoczął się od dominacji łodzian, którzy wygrali pierwszą kwartę, ale do przerwy Arkonia zdołała wyrównać, a dodajmy, że druga kwarta najbardziej obfitowała w gole. W trzeciej kwarcie szczecinianie byli lepsi o jedno trafienie, a w ostatniej części gry utrzymali skromne prowadzenie, choć dramatyczny mecz do samego końca był zacięty i emocjonujący. ©℗