Piłka wodna. Młodzicy Arkonii na fali

Data publikacji: 03 kwietnia 2023 r. 15:13
Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia 2023 r. 17:13
Młodzicy szczecińskiej Arkonii Waterpolo w zwycięskim grupowym pojedynku ze stołeczną drużyną UKS Syrenka Pałac Młodzieży. Fot. Ryszard PAKIESER

W sobotę i niedzielę na szczecińskiej pływalni Floating Arena odbyło się sporo imprez z udziałem piłkarzy wodnych, bo oprócz ekstraklasowego przegranego spotkania Arkonii Waterpolo z bytomską WTS Polonią, o którym pisaliśmy w poniedziałkowym wydaniu, odbyły się jeszcze mistrzostwa Polski juniorów młodszych oraz międzynarodowy Memoriał Jerzego Szwarca młodzików, w którym triumfowali szczecinianie.

W mistrzostwach Polski juniorów młodszych Arkonia Waterpolo Szczecin pokonała UKS Syrenkę Pałac Młodzieży Warszawa 10:7 i uległa UKS Neptunowi Uniwersytet Łódzki 5:9 oraz WTS Polonii Bytom 10:17. Szczecinianie zajęli ostatnie, czwarte miejsce w turnieju, ale mimo to w kolejnych turniejach dalej uczestniczyć będą w rywalizacji o mistrzostwo kraju.

W międzynarodowym Memoriale Jerzego Szwarca, z udziałem drużyn z Polski, Ukrainy, Niemiec i Danii, Arkonia Waterpolo Szczecin zajęła I miejsce! W rozgrywkach grupowych szczecinianie pokonali kolejno: UKS Syrenkę Pałac Młodzieży Warszawa 12:1, SG Schöneberg Berlin 13:5, Alfę Gorzów 18:2 i FREM Waterpolo Denmark 13:2. W półfinale Arkonia Waterpolo pokonała ukraiński Lwów 15:13, a w finale nasz zespół ponownie zmierzył się z niemieckim SG Schöneberg, wygrywając pojedynek o złoty medal 12:7.

Bohater Memoriału ŚP Jerzy Szwarc był wieloletnim zawodnikiem piłki wodnej występując na pozycji bramkarza, a później pełnił funkcję trenera w szczecińskiej Arkonii, z którą związany był praktycznie przez całe życie i wywalczył bardzo wiele medali mistrzostw Polski, ze złotymi włącznie. Był też członkiem grupy inicjatywnej założycieli Szczecińskiego WOPR-u i wszedł do pierwszego zarządu tego stowarzyszenia. Nie był to przypadek, bo od zawsze związany był z wodą, pływaniem i młodzieżą. ©℗ (mij)