Piłka wodna. Inaguracyjne zwycięstwo Arkonii

Data publikacji: 05 października 2024 r. 23:01
Ostatnia aktualizacja: 05 października 2024 r. 23:01
Na rozgrywanie spotkań ligowych na Floating Arenie przyjdzie jeszcze poczekać. Fot. Ryszard PAKIESER

Zainaugurowane zostały rozgrywki ekstraklasy piłkarzy wodnych, a szczecińska Arkonia choć miała problemy z treningami z powodu awarii dachu i zamknięcia pływalni Floating Arena, w pierwszym meczu w poznańskim aquaparku Termy Maltańskie, pewnie pokonała gospodarzy.

Ekstraklasa piłkarzy wodnych: WATERPOLO Poznań - ARKONIA WATERPOLO Szczecin 6:10 (0:3, 3:1, 2:5, 1:1)

Bramki dla szczecinian zdobyli: Karol Walkowiak 3, Jakub Banaszek 2, Daniel Sochacki 2, Bartosz Sawicki, Bartosz Szymański i Jakub Szczęsny, a najlepszym szczecińskim waterpolistą wybrany został Wojciech Biegała, który latem tego roku powrócił do Arkonii po dłuższej przerwie.

W pierwszej kwarcie wyraźnie lepsi byli szczecinianie, ale w kolejnej gospodarze niemal odrobili straty, lecz trzecia część meczu przesądziła o końcowym sukcesie podopiecznych trenera Andrzeja Zabdyra, którzy w ostatniej kwarcie kontrolowali przebieg wydarzeń w basenie. ©℗ (mij)