Środa, 24 lipca 2024 r.

Piłka wodna. Arkonia z brązowym medalem

Data publikacji: 26 maja 2019 r. 17:47
Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2019 r. 17:47

Ekstraklasa piłkarzy wodnych: WATERPOLO Poznań - ARKONIA Szczecin 10:18 (3:2, 4:7, 2:5, 1:4) i 7:19 (0:4, 0:6, 6:2, 1:7)

Piłkarze wodni szczecińskiej Arkonii w dwumeczu ostatniej kolejki ekstraklasy, który odbył się w poznańskim aquaparku „Termy Maltańskie", dwukrotnie pokonali gospodarzy i dzięki temu zapewnili sobie brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.

W sobotnim pojedynku poznański zespół dotrzymywał pola Arkonii jedynie w pierwszej kwarcie, a później szczecinianie grając z żelazną konsekwencją systematycznie powiększali przewagę. W spotkaniu tym pierwszoplanową postacią naszej drużyny był grający trener Michał Diakonów.

Do niedzielnego rewanżu zespół z grodu Gryfa przystąpił z jeszcze większym temperamentem i po dwóch kwartach prowadził już 10:0. Spowodowało to pewną dekoncentrację i trzecia kwarta zakończyła się 4-bramkowym zwycięstwem ekipy miejscowego Waterpolo. W ostatniej części gry wszystko wróciło jednak do normy i Arkonia z nawiązką odrobiła straty z przedostatniej kwarty.

W rewanżowym spotkaniu najlepszym w szczecińskiej ekipie był grający menedżer Piotr Ławniczak, najskuteczniejszy strzelec Arkonii, który w ligowych rozgrywkach zdobył 57 bramek. ©℗ (mij)