piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka reczna. Zydroń kończy karierę

Piłka reczna. Zydroń kończy karierę

Piłka reczna. Zydroń kończy karierę
Data publikacji: 2017-09-06 13:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 13:13
Wywietleń: 1439 291066

Najbardziej doświadczony zawodnik Sandra Spa Pogoń postanowił zakończyć sportową karierę. O swoje decyzji poinformował na facebooku.

To kolejne osłabienie drużyny w trwającym już rozgrywkach. Sandra Spa Pogoń w miniony weekend zainaugurowała zmagania ligowe w Elblągu przegrywając z miejscowymi Meblami Wójcik 18:21. W spotkaniu tym Wojciech Zydroń już nie wystąpił. 

Klub oficjalnie nie informował o decyzji Zydronia, ograniczył się jedynie do lakonicznej informacji w relacji z inauguracyjnego meczu w Elblągu, że zawodnik negocjuje warunki rozwiązania kontraktu.  Na swoi profili facebookowym Zadroń poinformował, że decyzję podjął już w sierpniu.

- Pomimo iż czuję się na siłach i mógłbym jeszcze kontynuować sportową karierę, podjąłem decyzję o rozwiązaniu kontraktu z klubem sportowym Sandra Spa Pogoń Szczecin i zakończeniu profesjonalnego uprawiania sportu - napisał Wojciech Zydroń

Była reprezentant Polski w swojej karierze występował w najlepszych polskich klubach Vive Kielce i Azoty Puławy, a w dorobku ma trzy tytuły mistrza Polski i cztery trofea w Pucharze Polski. Przed siedmioma laty był też królem strzelców polskiej superligi.

Przed sezonem 2012/2013 Zydroń trafił do Pogoni. Był wówczas wyróżniającą się postacią drużyny, a Pogoń zaliczył najlepszy sezon w ostatnich kilku latach. Po trzech sezonach spędzonych w Szczecinie zdecydował się na wyjazd do niemieckiego HSV Insel Usedom.

Do Sandra Spa Pogoni Szczecin wrócił przed poprzednimi rozgrywkami i wraz z Michałem Bruną był grającym trenerem. Duet nie miał dobrej passy i po kilku miesiącach zastąpił go Mariusz Jurasik. Zydroń pozostał w klubie jako zawodnik.

Odejście Wojciech Zydronia to kolejne osłabienie drużyny w tym sezonie. Z Sandrą Spa Pogoń wcześniej pożegnali się: Edin Tatar (MKS Kalisz), Michal Bruny (HC Banik Karwina, Czechy), Kirył Kniaziew (MKS Kalisz), Bartosz Konitz (VfL Eintracht Hagen, Niemcy) i Tomasz Grzegorek (Meble Wójcik Elbląg).

Nie doszedł do skutku także transfer  21-letni reprezentanta Iranu Amina Yusefinezhada, który w połowie sierpnia miał dołączyć do Pogoni. Okazało się jednak, że Irańczyk podpisał dwie umowy i ostatecznie wybrał ofertę z Tunezji.

Szczeciński klub szuka teraz wzmocnień na pozycji rozgrywającego. Na testach był już zawodnik z Białorusi, obecnie testowany jest Ukrainiec, a w kręgu zainteresowań Pogoni są także piłkarze z krajów bałkańskich. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy