czwartek, 28 stycznia 2021r.

Piłka ręczna. Zmiana trenera w Pogoni

Data publikacji: 2017-12-12 18:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-12 19:40
Piłka ręczna. Zmiana trenera w Pogoni
 

Ljiljana Marković zastąpiła na stanowisku trenera piłkarek ręcznych Pogoni Adriana Struzika. Serbka przeprowadziła we wtorek pierwszy trening z zespołem i to ona będzie szkoleniowcem w rozpoczynającej się na początku stycznia rundzie rewanżowej.

Decyzja podyktowana jest niepokojącymi sygnałami dotyczącymi wyników sportowych po zakończonej pierwszej rundzie. W naszym przekonaniu aktualna formuła współpracy uległa wyczerpaniu. Zarząd SPR Pogoń Szczecin pragnie podziękować panu Adrianowi Struzikowi za 5 lat współpracy. W minionych latach wspólnie udało się odbudować pozycję superlidze oraz zaistnieć na arenie międzynarodowej. Klub nade wszystko pragnie utrzymać wspólnie wyznaczone cele sportowe na sezon 2017/2018 jakimi są medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Zarząd powierza funkcję I trenera pani Ljiljanie Marković z Serbii, która zawód trenera wykonuje od 2006 roku - napisano w komunikacie zarządu KPR Pogoń.

Poza komunikatem władze klubu nie chcą komentować sprawy. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem rozstania nie była ostatnia nieobecność Adriana Struzika w klubie (szkoleniowiec przebywał z kadrą narodową na mistrzostwach Europy).

Ljiljana Mirković to postać znana w światku piłki ręcznej. Przez wiele lat występowała w kadrze Jugosławii, z którą sięgnęła po medal olimpijski. Pogoń podkreśla także, że jako trenerka posiada najwyższe kwalifikacje potwierdzone licencją EHF Master Coach i pracę w Macedońskiej Akademii Sportu, juniorskiej kadrze narodowej Macedonii oraz pracą z takimi klubami jak Vardar Skopje czy Novi Belgrad. (woj)

Komentarze

Kibic
2017-12-12 19:38:15
O dwa lata za pozno.Powodzenia Ljiljana!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ