poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Zemsta Stojkovica

Piłka ręczna. Zemsta Stojkovica

Piłka ręczna. Zemsta Stojkovica
Data publikacji: 2016-02-14 20:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-14 20:27
Wywietleń: 922 120103

SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH: KPR RC Legionowo - POGOŃ Szczecin 24:23 (12:11)

POGOŃ: Morawski, Tatar - Bruna 8, Walczak 5, Zaremba 4, Gierak 4, Jedziniak 1, Kniaziew 1, Krysiak, Trzaszczka, Fedeńczak

Niedzielny mecz w Legionowie był dramatyczny do ostatnich sekund, kiedy to emocje sięgnęły zenitu. Na 13 sekund przed końcem Pogoń przegrywała jedną bramką, ale była w posiadaniu piłki.

Odpowiedzialność na swe barki wziął Gierak i zdecydował się na rzut z trudnej pozycji pod silną presją defensywy legionowian. W pojedynku tym lepszym okazał się jednak bramkarz gospodarzy, którzy dzięki temu wywalczyli komplet punktów.

Zespół KPR-u zwyciężył, a sukces zawdzięcza w dużej mierze swoim bramkarzom, w tym byłemu golkiperowi Pogoni - Stojkovićowi. Wzniósł się on na szczyt swoich umiejętności, a równie wysoką formę demonstrował też jego zmiennik, więc bramka gospodarzy była praktycznie jak zamurowana.

Siłą obu drużyn byli snajperzy na rozegraniu, którzy od pierwszych minut grali na parkiecie pierwsze skrzypce. W Pogoni ciężar gry wziął na siebie Gierak, który na początku miał udział właściwie w każdej bramce szczecinian. Później długimi fragmentami w głównej roli występował Czech Bruna.

- Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, bo na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drug zespół - powiedział trener Pogoni Antoni Parecki. - W pierwszej połowie legionowianom udało się objąć 3-bramkowe prowadzenie, ale po maksymalnej mobilizacji całego zespołu, udało nam się do przerwy zmniejszyć straty do zaledwie jednego gola. Po zmianie stron to my dla odmiany dyktowaliśmy przebieg parkietowych wydarzeń i ostatni kwadrans rozpoczynaliśmy z 2-bramkową przewagą.

Niestety, nerwy wzięły górę i w poczynania obu drużyn wdarł się chaos. Zaczęły mnożyć się niecelne podania oraz faule w ataku. Pięć minut przed końcem meczu dwaj szczecinianie zostali ukarani 2-minutowymi karami. Rywale wykorzystali szansę i objęli 2-bramkowe prowadzenie.

Na tym emocje wcale się jednak nie skończyły. Chwilę później było już tylko 24:23, a Pogoń przejęła piłkę i doszło do opisanej na wstępie sytuacji, gdy Gierak miał szansę na wyrównanie.

- Rywal w ostatnim kwadransie odrobił straty i wyszedł na prowadzenie - podsumował spotkanie A. Parecki. - Powodem porażki była nieskuteczność rzutowa w dogodnych sytuacjach. Nasz atak niestety szwankował, bo z gry defensywnej swoich podopiecznych jestem zadowolony. Nie zawiedli mnie, bo walczyli i zostawili na parkiecie sporo zdrowia. Cały zespół zasłużył na słowa podziękowania, a chyba najwięcej z siebie dał Bruna, któremu dzielnie sekundowali Gierak, Zaremba, Walczak, Kniaziew i pozostali koledzy. Sporo krwi napsuł mi natomiast Stojković, były bramkarz Pogoni, obecnie strzegący legionowskiej bramki. Na domiar złego równie dobrze spisywał się Krekor, drugi golkiper gospodarzy. Mimo porażki nie załamujemy się i będziemy walczyć dalej.©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy