Piątek, 26 lipca 2024 r.

Piłka ręczna. Zapora nie do przejścia

Data publikacji: 24 listopada 2018 r. 21:16
Ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2018 r. 23:24

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: SPR STAL Mielec - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 27:33 (13:16)

POGOŃ: Zapora, Bartosik, Teterycz - Zaremba 6, Bosy 6, Rybski 6, Krupa 5, Fedeńczak 4, Radosz 2, Jedziniak 2, Miłek 2, Jońca

Szczypiorniści Pogoni wygrali drugi mecz w tym sezonie i duża w tym zasługa bramkarza Zapory, który praktycznie tuż przed spotkaniem został uprawniony do gry, bo powrócił do grodu Gryfa po występach w NMC Górniku Zabrze.

Nowy-stary bramkarz występował na parkiecie niemal przez całe spotkanie, a Bartosik i Teterycz pojawiali się w bramce jedynie epizodycznie.

Pierwszą bramkę strzelili gospodarze, ale szybko z rzutu karnego wyrównał Miłek. Na początku gra była wyrównana, ale od 14 minuty zaczęła się zaznaczać przewaga szczecinian, którzy w 24 minucie prowadzili już różnicą pięciu goli. Po zmianie stron zespół spod znaku Sandry ani razu nie oddał prowadzenia, które najwyższe, bo 8-bramkowe, było w 54 minucie (30:22). ©℗ (mij)