Piłka ręczna. Wygrana Sandry, porażka gryfinian

Data publikacji: 22 stycznia 2024 r. 18:14
Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2024 r. 18:14
Pogoń wygrała ze Stalą w Lidze Centralnej, a w przeszłości oba te kluby występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej... Fot. Ryszard PAKIESER

W meczu piłkarzy ręcznych Ligi Centralnej HANDBALL STAL Mielec w swej hali w obecności ponad 500 kibiców uległa SANDRZE SPA POGOŃ Szczecin 28:30 (13:16), a zachodniopomorski zespół wystąpił w składzie: Wiunyk, Jagodziński - Wrzesiński 7, Polok 6, Nowak 5, Stępień 4, Biały 3, Krok 2, Lilien 2, Wiśniewski 1, Morawski, Kapela, Jasiński i Terczyński.

Pierwszą bramkę w meczu strzelili mielczanie, ale później Pogoń zdobyła cztery gole z rzędu i długo utrzymywała kilkubramkową przewagę. W 38. minucie trzecią karę otrzymał Patryk Krok i z gradacji kar musiał opuścić boisko z czerwoną kartką, a chwilę później Stal doprowadziła do wyrównania 21:21. W 51 minucie gospodarze prowadzili 27:25, ale od tego momentu Sandra się sprężyła, strzelając pięć goli pod rząd, co ostatecznie zaowocowało 2-bramkowym zwycięstwem. Z 25 punktami nasz zespół zajmuje obecnie IV miejsce w tabeli.

W I lidze szczypiornistów UKS JEDYNKA KODO Morąg pokonała PGE KPR Gryfino 39:31 (19:18), a drużyna z województwa zachodniopomorskiego zagrała w składzie: Jeziorny, Cyran - Gackowski 7, Baliński 5, Skrzypkowiak 4, Witkowski 4, Kostrzewa 3, Klemens 3, Telenga 2, Janczyk 2, Blejsz 1 i Fedeńczak. Z 15 punktami zespół z Gryfina zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli. (mij)