Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Wygrana Pogoni, porażka PGE SPR Gryfino

Data publikacji: 15 maja 2022 r. 06:30
Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2022 r. 06:30

I-ligowe piłkarki ręczne mają do zakończenia rozgrywek jeszcze jedną kolejkę, a SPR Pogoń Szczecin ma szansę na tytuł wicemistrza. I-ligowi szczypiorniści PGR KPR Gryfino zakończyli zmagania na 7. miejscu.

SPR SAMBOR Tczew - SPR POGOŃ Szczecin 27:29 (14:14)
POGOŃ: Mocarz - Komorniak 7, Haławczak 7, Urbańska 5, Rancić 5, Kuźmińska 2, Ślęzak 2, Jurczyk 1, Gierat, Niełacna

Po sześciu minutach szczecinianki prowadziły 2:0, ale już w 13. minucie gospodynie wygrywały 5:4, a do przerwy wynik jeszcze kilkakrotnie się zmieniał, lecz pierwsza połowa skończyła się remisem.

Początek drugiej partii także należał do Pogoni, która w 36. minucie prowadziła 18:15. Sambor odrobił jednak straty i na pięć minut przed końcem prowadził 26:25. Końcówka należała jednak zdecydowanie do szczecinianek, m.in. dzięki dwóm golom Lidii Haławczak.

Na kolejkę przed końcem Pogoń zajmuje III miejsce ze stratą 2 punktów do wiceliderującego KS Kościerzyna, ale klub ten ostatni mecz ma już rozegrany awansem, więc jest szansa na II lokatę szczecinianek.

SMS ZPRP I Kwidzyn - PGE KPR Gryfino 32:30 (14:13)

PGE KPR: Kłodziński - Grzegorek 9, Statkiewicz 6, Lasko 4, Prokopczyk 3, Dyzmański 3, Maciej Jezierski 3, Klemens 1, Kostrzewa 1, Jurkiewicz, Karnacewicz, Gackowski, Skrzypkowiak, Jeziorny

Do przerwy gospodarze najwyżej prowadzili trzema golami (6:3 w 13. minucie), a gryfinianie w 26. minucie wygrywali 12:10. Dwubramkowe prowadzenie zespołu PGE KPR utrzymywało się jeszcze w 43. minucie (22:20). W 54. minucie był remis 27:27, a minutę później gospodarze wyszli na prowadzenie, które już systematycznie powiększali, a w końcówce kontrolowali wynik. W gryfińskim zespole za skuteczność trzeba pochwalić zdobywcę 9 bramek Tomasza Grzegorka.