Piłka ręczna. Wisła zatopiła szczypiornistów Pogoni

Data publikacji: 18 marca 2023 r. 19:53
Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2023 r. 20:53

Piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoni Szczecin wysoko przegrali wyjazdowy mecz z czołową polską drużyną z Płocka.

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: ORLEN WISŁA Płock - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 35:20 (14:9)

POGOŃ: Jagodziński, Wiunyk 2 - Zalewskij 4, Biały 3, Polok 3, Starcević 2, Wrzesiński 2, Krok 1, Kapela 1, Krupa 1, Krysiak 1, Wiśniewski, Nowak

Od początku kontrolę nad meczem mieli gospodarze, którzy po 10 minutach prowadzili 9:2, a świetnie w bramce Wisły spisywał się Marcel Jastrzębski. Wynik do przerwy nie był jednak wysoki, gdyż płocczanie przez 1/3 czasu pierwszej połowy nie mogli zdobyć bramki, a goście odrobili część strat i do przerwy przegrywali tylko pięcioma golami.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do pierwszej. W 40. minucie było już 24:11, a do tego czasu szczypiorniści Pogoni zdobyli tylko dwie bramki. Do końca meczu Wisła kontrolowała spotkanie, ostatecznie wygrywając piętnastoma golami.

Szczecinianie byli bardzo nieskuteczni i zanotowali prawie dwa razy więcej strat niż rywale (19 do 10). Dobrze zagrał jedynie Maksym Wiunyk, który miał 39 procent skutecznych interwencji.

Za tydzień odbędzie się  arcyważne dla szczecinian spotkanie, w którym Pogoń podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. ©℗ (PR)